Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.438.2023.1.ASK
W zakresie braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
W zakresie braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych w wyniku dziedziczenia, w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności, w drodze darowizny, oraz zamiany.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku zniesienia współwłasności
W zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu spłaty otrzymanej w wyniku działu spadku.
Czy w wyniku dokonania działu spadku i zniesienia współwłasności nieruchomości odziedziczonej w drodze spadku po ojcu Wnioskodawczyni J.P., w zamian za spłatę dokonaną przez jej macochę M.P., Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku zniesienia współwłasności
Czy wartość spłaty, jaką otrzymam od swojego brata za odziedziczone w 1/5 części nieruchomości po E, S oraz O, w okresie przed upływem pięciu lat od końca roku kalendarzowego (grudzień 2015), w którym zmarł mój brat (czerwiec 2015) oraz moja mama (lipiec 2015) w wyniku [działu spadku i] zniesienia współwłasności mieszczącej się w moim udziale w spadku - 1/5 - będzie podlegała podatkowi dochodowemu
Czy w wyniku dokonania działu spadku i zniesienia współwłasności nieruchomości odziedziczonej w drodze spadku, w zamian za spłatę dokonaną przez macochę, Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu odpłatnego zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Pytania dotyczą skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości przez Zainteresowane, które w drodze umowy działu spadku (poprzedzającej sprzedaż) otrzymały majątek przekraczający posiadane wcześniej udziały w masie spadkowej (udziały nieekwiwalentne), bez żadnych spłat i dopłat.
Czy w przypadku mieszkania nabytego w drodze spadku, opodatkowanego stawką 0% podatku od spadków, zachodzi konieczność zapłacenia podatku dochodowego, w sytuacji gdzie nie doszło do faktycznego przyrostu majątku, a jedynie zamiany formy posiadania z udziału w nieruchomości na gotówkę? Sam fakt nabycia spadku został już wcześniej objęty podatkiem od spadków w stawce 0%. Czy nie zachodzi tutaj sytuacja
Którą datę należy uznać za datę nabycia do rozliczenia podatku w związku ze sprzedażą działek? Czy odszkodowanie za przejęcie działki pod drogi publiczne podlega opodatkowaniu, czy też jest zwolnione z podatku dochodowego?
Czy kwota pieniężna wypłacona byłemu małżonkowi przez Wnioskodawczynię tytułem spłaty w związku z podziałem majątku wspólnego stanowi udokumentowane koszty nabycia w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako taka jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej domem mieszkalnym w dniu 21 lutego 2014 r.? Czy pełna kwota 420 000
1. Czy z tytułu przekazania całości swego udziału w nieruchomości na rzecz B M za kwotę 70.000 zł Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych (bowiem należy traktować taką czynność jako odpłatne zbycie, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), czy też zgodnie z zapisem art. 2 ust. 1 pkt 3 tej ustawy jest to przychód
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w związku z działem spadku.
Czy w Spółce w świetle przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych powstaje nieodpłatne świadczenie, które podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy brak obciążenia X przez Y kosztami usług informatycznych do końca 2007 roku stanowi dla X przychód z tytułu otrzymanego nieodpłatnie świadczenia?
Czy koszty kuponów gry T-L o wartości 1,40 zł, przekazywanych nieodpłatnie nabywcom kuponów gry T-M w celu uatrakcyjnienia sprzedaży, są kosztami reklamy nielimitowanej czy limitowanej, czy kosztami działalności poniesionymi w celu zwiększenia przychodu i zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są kosztami uzyskania przychodu?
dotyczy otrzymanego nieodpłatnie świadczenia w postaci gabinetu pielęgniarskiego.
w sprawie opodatkowania pożyczki udzielonej na preferencyjnych warunkach pracownikowi na zakup samochodu.