Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.326.2023.1.AN
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po dokonaniu darowizny nieruchomości na rzecz syna.
Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot części podatku VAT w związku z poniesieniem wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w sytuacji, kiedy zapłacił za materiały budowlane (na które zgodnie z przepisami przysługuje zwrot) i otrzymał fakturę wystawioną do końca 2013 r., a jednocześnie do dnia złożenia wniosku jeszcze nie wykorzystał zakupionych materiałów budowlanych do budowy budynku mieszkalnego
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
1. Czy w świetle przedstawionej sytuacji ja nie mam prawa sam wstąpić o zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych kosztów na remont dachu w budynku, który zamieszkują od początku życia, którym obecnie się zajmuję i o który dbam ? Na co jak wspomniałem mam stosowne dokumenty. 2. Czy w związku z przedstawionym problemem, z punktu widzenia prawa, będąc w posiadaniu poprawnie wystawionych faktur imiennych
Możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy rodzic może ubiegać się o zwrot części poniesionych wydatków na remont domu mieszkalnego, którego właścicielem na podstawie umowy darowizny jest jego niepełnoletnie dziecko?
Czy przysługuje wnioskodawczyni prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych z wiązanych z remontem, jeżeli wydatki te były poniesione przed uzyskaniem tytułu prawnego do remontowanego lokalu, a faktury wstawione są na adres zamieszkania, pod którym wówczas wnioskodawczyni była zameldowana (u swoich rodziców)?
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Opodatkowanie kwoty, którą Wnioskodawca otrzyma z tytułu zrzeczenia się tytułu prawnego do zajmowanego lokalu (na podstawie umowy o najem) w związku z rozbiórką budynku mieszkalnego, w którym mieści się ww. lokal.
Opodatkowanie kwoty na zakup mieszkania otrzymanej przez Wnioskodawcę z tytułu zrzeczenia się tytułu prawnego do lokalu, wynikającego z umowy o najem lokalu mieszkalnego.
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Na dzień składania wniosku podatnik dysponował tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego. Czy we wniosku o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym podatnik może ująć faktury dokumentujące poniesienie wydatków przed uzyskaniem tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego?
Czy możliwe jest dokonanie korekty zeznania rocznego za 2005 r. z uwzględnieniem wydatków poniesionych na remont domu, zgodnie ze stanem faktycznym dotyczącym powierzchni użytkowej w części mieszkalnej zakupionego i remontowanego budynku?
Czy z dniem 6 grudnia 2006 (1 miesiąc od daty otrzymania wezwania do zapłaty) mimo braku wiążącego strony stosunku prawnego powstanie przychód w rozumieniu przepisów art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za bezumowne korzystanie z majątku?
Prawo do skorzystania z odliczeń na remont lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 27a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, niezależnie od zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit a) i e) tej ustawy.
w jaki sposób należy w zaistniałym stanie faktycznym ująć koszty remotnu na druku PIT/Di do czyjego zeznania PIT-37 /podatnika czy żony/ należy załączyć PIT/D oraz czy zaproponowany przez podatników sposób rozliczenia ulgi remontowej jest prawidłowy?
Czy podatniczka może odliczyć od podatku kwoty wydatkowane na remont lokalu mieszkalnego stanowiącego własność jej małoletniego syna?
Czy mogą dokonać odliczenia z tytułu wydatków poniesionych na remont i modernizację budynku?
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Czy poniesione w 2005 r. wydatki na remont budynku mieszkalnego, w którym podatnicy nie zamieszkują można odliczyć od podatku dochodowego w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
W miesiącu grudniu 2005r. otrzymałem od teścia darowiznę - własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Prawo to teść uzyskał w miesiącu czerwcu 2005r. Zakupiony przez teścia lokal mieszkalny był w stanie surowym. Lokal ten teść udostępnił mi do używania na okres od lipca 2005r do momentu sporządzenia aktu notarialnego w grudniu 2005r. na podstawie umowy użyczenia. W okresie od lipca 2005r. do grudnia
Czy Podatnik, który w 2005 r. otrzymał w drodze darowizny dom, który nie został jeszcze oddany do użytkowania i nie miał nadanego numeru, ma prawo do skorzystania w rozliczeniu za 2005 r. z ulgi remontowo - modernizacyjnej ?