Interpretacja indywidualna z dnia 12 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.292.2023.2.RST
Miejsce świadczenia usługi montażu instalacji fotowoltaicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Miejsce świadczenia usługi montażu instalacji fotowoltaicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku oraz ustalenie podstawy opodatkowania w związku z realizacją inwestycji montażu OZE na domach mieszkańców Gminy.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - dostawa i montaż kolektorów słonecznych na gruncie przy budynkach mieszkalnych jednorodzinnych stałego zamieszkania, zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym sklasyfikowanych w PKOB 1110 o powierzchni nieprzekraczającej 300 m2, funkcjonalnie związanych z tymi budynkami
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - montaż i przekazanie Mieszkańcom do korzystania, a następnie na własność kolektorów słonecznych zamontowanych na budynkach gospodarczych
WIS (ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE) KOLEKTORY SŁONECZNE
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji oraz prawo/brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLESKOWE – dostawa i montaż kolektorów słonecznych na dachach budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 300m2.
Opodatkowanie wpłat od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu kolektorów próżniowych oraz pieców na biomasę;- Stawka podatku VAT dla czynności montażu instalacji w zależności od miejsca zainstalowania;- Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przekazania przez Gminę prawa własności instalacji na rzecz mieszkańców wraz z upływem okresu trwania umowy o wzajemnych rozliczeniach.
Stawka podatku dla dostawy i montażu kolektorów słonecznych oraz wykazanie w deklaracji rozliczenia podatku należnego z tytułu nabycia usług budowlanych.
Montaż kolektorów słonecznych w bryle budynku opodatkowany będzie 8% stawką podatku, natomiast poza bryła budynku 23% stawką podatku. Przekazanie instalacji po okresie trwałości projektu nie będzie podlegało opodatkowaniu, a Gminie z tytułu realizacji projektu przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Ustalenie, czy otrzymane przez Gminę wpłaty na rachunek bankowy z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę, powinny być opodatkowane podatkiem VAT jako wynagrodzenie za odpłatnie świadczoną usługę,- Ustalenie stawki podatku VAT w przypadku montażu ww. instalacji na budynku lub wewnątrz budynku mieszkalnego, oraz
1. Sposobu opodatkowania usług montażu ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. 2. Braku obowiązku opodatkowania czynności przekazania ww. urządzeń na rzecz mieszkańców Gminy po zakończeniu projektu oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków na montaż ww. urządzeń na nieruchomościach mieszkańców.
Czy Zainteresowanemu będzie przysługiwało uprawnienie do zwrotu bądź odzyskania w jakikolwiek inny sposób przewidziany w ustawie o podatku VAT podatku naliczonego, zapłaconego wykonawcom, którzy na podstawie zawartych umów wykonują prace polegające na montażu kolektorów słonecznych na przedmiotowym budynku?
Czy na następujące pozycje: - zasobnik solarny 300L z dwiema wężownicami PKWIU 29.72.14-00.90, - kolektor próżniowy 15 rurowy PKWIU 29.72.14-00.40 przysługuje zwrot VAT na materiały budowlane?
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy objąć przedmiot prac związanych z realizacją zadania?