Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.421.2018.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.421.2018.2.MC
Możliwość zastosowania jednorazowej amortyzacji.
Możliwość zastosowania jednorazowej amortyzacji.
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca będzie mógł dokonać jednorazowej amortyzacji (samochodu ciężarowego) oraz skorygować zeznanie za 2007 r.?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca będzie mógł dokonać jednorazowej amortyzacji (samochodu ciężarowego) oraz skorygować zeznanie za 2007 r.?
Spółka zamierza wynajmować ciągniki siodłowe od czeskiego podmiotu gospodarczego. Spółka zadaje pytanie dotyczące zakresu opodatkowania tej czynności i prawa Podatnika do odliczenia podatku naliczonego.
Podatnik zwraca się z zapytaniem kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu importu przedmiotowej usługi. Zdaniem Podatnika, obowiązek podatkowy powstanie w momencie księgowania w koszty miesięcznego obciążenia za dzierżawę ciągnika siodłowego z naczepą. Ponadto w opinii podatnika podatek należny za każdy miesiąc będzie również podatkiem naliczonym od importu usług.
Spółka pyta, czy ma obowiązek opodatkowania podatkiem od towarów i usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zakupu paliwa do ciągników siodłowych, jak również usług mycia cystern.
1. Czy przysługuje prawo odliczenia podatku VAT od paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanych do napędu ciągników siodłowych ?2. Jakie miejsce należy uznać za miejsce świadczenia usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego transportu towarów, gdy transport rozpoczyna się na terenie państwa członkowskiego, poza terytorium kraju, na zlecenie podmiotu krajowego, który nie podał NIP dla
1) Jak dokumentować usługi transportowe świadczone na terytorium krajów należących do UE ?2) Jak dokumentować transakcję, kiedy polski podatnik UE zleca firmie wykonanie usługi transportowej polegającej na dostarczaniu towaru do innego kraju UE dla podatnika VAT UE ?3) Jak traktować usługę (czy to jest transakcja trójstronna), jeśli na zlecenie polskiego kontrahenta podatnika VAT UE wykonywana jest