Leasingodawca nie może naliczać kary w nieskończoność
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania należności z tytułu przedterminowego zakończenia umowy najmu
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty manipulacyjnej za ponadnormatywne zużycie pojazdów leasingowanych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej rezygnację z prawa do nieodpłatnego korzystania z adresu oraz pomieszczenia użytkowego wraz z mediami.
1. Czy na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 updop wolne od podatku są przychody pochodzące z tytułu przyznanego odszkodowania dla właściciela spółki tj. gminy miasta G. a zaliczone w X. jako spłata zadłużenia wobec B.?2. Czy osiągnięty dochód ze sprzedaży mieszkań jest dochodem z działalności gospodarki mieszkaniowej i X. nie powinno zapłacić podatku dochodowego od sprzedawanych mieszkań i garaży na własność
W ocenie organu, o ile żywotnym interesem wytwórców leków, w tym Spółki, jest uzyskanie dla swojego produktu statusu produktu refundowanego, gdyż gwarantuje to, zwiększony w stosunku do wolnego rynku, stabilny przychód a następnie ustalenie racjonalnej ceny leku w procesie negocjacji - w tym również obniżenie tej ceny, aby była konkurencyjna na rynku leków, co sprzyja zarówno osiąganiu przychodów jak
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna i opłata za przekroczenie limitu kilometrów będą kosztami uzyskania przychodów?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki ponoszone na rzecz podmiotów wynajmujących lokale użytkowe, należnych w przypadku rozwiązania umowy najmu zawartej na czas określony przed zakończeniem okresu jej obowiązywania, w tym kosztów kar umownych i odszkodowań? Czy koszty takie należy uznać za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4d ustawy
1. Czy kwoty uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową tytułem kar umownych powinny być wyłączone z podstawy opodatkowania? 2. Czy dochody z kar umownych Wspólnoty Mieszkaniowej, jako związane z gospodarką lokalami mieszkalnymi będą zwolnione od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy przychody z tytułu naliczonych i otrzymanych kar za nieterminowe wykonanie prac remontowych dotyczących zasobów mieszkaniowych (budynków mieszkalnych i budynku administracji spółdzielni) można uznać jako przychody związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi a tym samym podlegającymi zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych?
Opodatkowanie opłaty wnoszonej z tytułu całkowitego zniszczenia przedmiotu leasingu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przez leasingobiorcę.
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna i opłata za przekroczenie limitu kilometrów będą kosztami uzyskania przychodów?
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna i opłata za przekroczenie limitu kilometrów, będą kosztami uzyskania przychodów?
w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy zapłata przez Korzystającego kwoty wynikającej z punktu 6.3 OWL (tzw. kara umowna) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy rozwiązanie zawartej umowy leasingu spowoduje konieczność skorygowania kosztów uzyskania przychodów z tytułu przyspieszonej amortyzacji liczonej do momentu rozwiązania umowy tj. za 2006 i 2007 rok? Czy zapłacone firmie leasingowej odszkodowanie (umowne, a nie oparte na tytule sądowym) będzie kosztem uzyskania przychodów i kiedy będzie można uznać ten koszt podatkowo (w momencie zarachowania czy
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do należności, przysługujących Spółce wobec korzystającego, stanowiących - zdaniem Wnioskującego - odszkodowanie z tytułu rozwiązania umów leasingu, bądź naruszenia postanowień ogólnych warunków umowy leasingu?
Czy zgodnie ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku naliczenia kar umownych wynikających z zawartych umów leasingu kary te stanowią przychód podatkowy w dacie wymagalności, czy zapłaty?