Jak rozliczyć wydatki na szkolenia specjalistyczne dla współpracowników
WIS usługa – (…) aparatów słuchowych
WIS USŁUGA – konserwacja wyrobu medycznego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego sfinansowanego ze środków unijnych w ramach realizacji projektu.
Koszt nabycia igieł przekazywanych następnie do hurtowni lub aptek w okolicznościach takich, jak opisane w niniejszej sprawie stanowi koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy.
Czy wspólnik spółki cywilnej może zastosować przyspieszoną amortyzację w stosunku do nabywanego specjalistycznego sprzętu medycznego z zastosowaniem współczynnika 2,0 zgodnie z art. 22i ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wspólnik spółki cywilnej może zastosować przyspieszoną amortyzację w stosunku do nabywanego specjalistycznego sprzętu medycznego z zastosowaniem współczynnika 2,0 zgodnie z art. 22i ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w opisanym powyżej schemacie, Wnioskodawcy będzie przysługiwać pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia od Producenta sprzętu medycznego odsprzedawanego w dalszej kolejności szpitalowi?
Czy opisana w powyższym zdarzeniu przyszłym, odpłatna usługa finansowania zakupu przez szpital sprzętu medycznego, poprzez rozłożenie płatności z tego tytułu na raty stanowić będzie odrębną od dostawy sprzętu usługę zwolnioną z podatku VAT?
możliwość zaliczenia do k.u.p. wydatków związanych z: - organizacją przez Spółkę oraz na zlecenie Spółki szkoleń, seminariów, konferencji, - uczestnictwem polskich lekarzy w konferencjach krajowych i zagranicznych organizowanych przez inne podmioty.
Zastosowanie 7% stawki podatku od towarów i usług, na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy, możliwe jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy towary będące przedmiotem dostawy mieszczą się w definicji wyrobu medycznego w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, są dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie zostały wymienione w pozostałych pozycjach
Czy Powiat ma możliwość odzyskania podatku naliczonego od towarów i usług związanego z projektem?
Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52 i 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.
Wartość nieodpłatnego świadczenia otrzymanego przez Wnioskodawcę, ustalona zgodnie z art. 12 ust. 6 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi dla niego przychód podatkowy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 tej ustawy.
Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego.
Czy w obecnym stanie prawnym istnieje możliwość odzyskania zapłaconego podatku VAT od zakupionego systemu do trójpłaszczyznowej analizy ruchu?
Czy należy wystawić fakturę dotyczącą wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z rzeczy?
Czy Szpital jako czynny podatnik podatku od towarów i usług ma możliwość odzyskania poniesionego kosztu podatku VAT, który stanowi wydatek kwalifikowany zrealizowanym projekcie?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki poniesione w związku z organizacją nowej stacji dializ na zakup sprzętu medycznego podlegającego udostępnieniu, a później przekazaniu Szpitalowi? W zamian Szpital udostępnił stację dializ z pomieszczeniami pomocniczymi. Czy ze względu na krótszy niż 1 rok okres, w którym mocą umowy sprzęt będzie własnością Spółki nie powinien on być amortyzowany?
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi działalność statutową w zakresie świadczenia usług medycznych. Celem wsparcia działalności Szpitala z zakresu ochrony zdrowia darczyńcy przekazują mu darowizny: leki, sprzęt medyczny, rzeczy ruchome, np. komputer, monitor, drukarka, kuchenka mikrofalowa. Czy od otrzymanych darowizn należy odprowadzić podatek?