Przyszli aplikanci nie wynajmą pokoju w hotelu na czas egzaminów
Odprawa rentowa przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy z wyboru ustał w związku z przejściem na rentę. Odprawa jest należna nawet wtedy, gdy do rozwiązania stosunku pracy z wyboru dochodzi z mocy prawa. Roszczenie o jej zapłatę staje się wymagalne w dniu przyznania renty (wyrok Sądu Najwyższego z 8 września 2015 r., sygn. akt I PK 297/14).
Czy kwota 11 200 zł zasądzona w dniu 2 grudnia 2013 r. przez Sąd Okręgowy od Skarbu Państwa tytułem zwrotu poniesionych kosztów obrony przed Sądem Okręgowym jest dla Wnioskodawczyni świadczeniem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy otrzymane w 2010 r. oraz w latach następnych uposażenie, uprawnia Wnioskodawcę i będzie uprawniało do uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów (art. 22 ust. 2 pkt 1, a ze względu na miejsce zamieszkania art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)? 2.Czy Wnioskodawca może skorygować zeznanie za 2010 r. uwzględniając podwyższone koszty uzyskania przychodu?
Czy będąc prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, Wnioskodawczyni jest uprawniona do naliczania kosztów uzyskania przychodów od przysługującego uposażenia w oparciu o treść art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy będąc prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, Wnioskodawca jest uprawniony do naliczania kosztów uzyskania przychodów od przysługującego mu uposażenia w oparciu o treść przepisu art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy uposażenie sędziego oraz uposażenie prokuratora w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy uposażenie prokuratora w stanie spoczynku należy traktować jako przychód ze stosunku służbowego (zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), a zatem uposażenie pomniejszać o koszty jego uzyskania określone w art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, skoro prokurator w stanie spoczynku nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów związanych dojazdem do pracy
Możliwość zastosowania kosztów uzyskania przychodów do uposażeń wypłacanych dla prokuratora w stanie spoczynku.
Czy uposażenie prokuratora w stanie spoczynku należy traktować jako przychód ze stosunku służbowego (zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), a zatem uposażenie pomniejszać o koszty jego uzyskania określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, skoro prokurator w stanie spoczynku nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów związanych z dojazdem
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do prokuratora w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych oraz sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS dla prokuratorów w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych.
Czy należy prokuratorowi przebywającemu w stanie spoczynku, który nie świadczy pracy i nie ponosi kosztów związanych z dojazdem do pracy, chociaż pozostaje w stosunku pracy, pomniejszać uposażenie o określone koszty uzyskania w art. 22 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w jakiej kwocie (podstawowej czy podwyższonej)?
Czy Prokuratura jako płatnik zobowiązana jest do naliczania kosztów uzyskania przychodów od wynagrodzenia przysługującego prokuratorowi w stanie spoczynku?
Czy uposażenie wypłacane członkom rodziny prokuratora zmarłego w czasie służby lub w stanie spoczynku należy pomniejszać o koszty uzyskania przychodów
Czy uposażenie wypłacane prokuratorom w stanie spoczynku należy pomniejszać o koszty uzyskania przychodów.
Czy Prokuratura jako płatnik zobowiązana jest do naliczania kosztów uzyskania przychodów od wynagrodzenia przysługującego prokuratorowi w stanie spoczynku?
Zgodnie z wykładnią literalną i celowościową wyżej cytowanego przepisu art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnieniu podlegają diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika - kwoty stanowiące zwrot kosztów. Do takich należności można zaliczyć otrzymywane przez sędziów i prokuratorów należności, rekompensujące niedogodności wynikające z delegowania poza
Czy mając na względzie podstawową zasadę podatku dochodowego od osób fizycznych, jaką jest zasada powszechności opodatkowania (art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych) można uznać, że świadczenie wypłacane osobom delegowanym w formie miesięcznego ryczałtu korzysta ze zwolnienia przedmiotowego (art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca o pdof)?