Bez obowiązkowych mediacji dla firm
Rząd zrezygnował ze zmuszania do polubownego rozwiązywania sporów gospodarczych. Mają być zachęty, ale nie bezwzględny nakaz. Ułatwieniem dla biznesu będzie także prostszy sposób zawierania umów leasingowych
Rząd zrezygnował ze zmuszania do polubownego rozwiązywania sporów gospodarczych. Mają być zachęty, ale nie bezwzględny nakaz. Ułatwieniem dla biznesu będzie także prostszy sposób zawierania umów leasingowych
Możliwość ewidencjonowania świadczonych usług mediacyjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii po 30 czerwca 2021 r.
w zakresie, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych kwotę wypłaconą Pracownikowi wynikającą z zatwierdzonej przez sąd ugody mediacyjnej
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług szkoleniowych nauczycieli z zakresu wizerunku i przekazu w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do pracy zdalnej
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconych diet zgodnie z ugodą mediacyjną, w dacie dokonania wypłaty
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconej przez Spółkę należności przyznanej byłemu pracownikowi na podstawie zawartej ugody mediacyjnej zatwierdzonej przez Sąd.
Sprawy pracownicze, które wymagają szybkiego rozstrzygnięcia i maksymalnego załagodzenia konfliktu, mogą być przedmiotem postępowania mediacyjnego. Mediacja jest dobrowolna i poufna. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to przed sądem nie mogą powoływać się na propozycje ugodowe, propozycje wzajemnych ustępstw lub inne oświadczenia składane w postępowaniu mediacyjnym.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług mediacyjnych.
Podatnik rozpoczął świadczenie usług mediacji, czyli pośrednictwa w sporze, mających na celu ułatwienie stronom dojścia do porozumienia. Czy podlega to ewidencjonowaniu na kasie?
Czy w istniejącym stanie faktycznym, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 26a, Spółka może w rozliczeniu 2013 r. zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odpisy aktualizujące wartość należności, które uprzednio na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy zaliczyła do przychodów należnych, a których nieściągalność została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 lit. d?