Interpretacja indywidualna z dnia 14 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.259.2024.2.ALN
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług wynajmu domków letniskowych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług wynajmu domków letniskowych.
Opodatkowanie przychodów z najmu.
1. Czy może Pani skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć wydatki poniesione na instalację fotowoltaiczną od podatku dochodowego? 2. W jaki sposób dokona Pani odliczenia, jeżeli Pani wkład to 8 000 zł, a 20 000 to kredyt na okres 3 lat?
Zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej usług w zakresie wynajmu nieruchomości letniskowej na krótkotrwałe zakwaterowanie.
Zastosowanie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej usług w zakresie wynajmu domków kempingowych wraz z ich wyposażeniem na krótkotrwałe zakwaterowanie oraz termin instalacji kasy.
Sprzedaż nieruchomości koszty uzyskania przychodu oraz wydatkowanie środków ze sprzedaży nieruchomości na remont domu letniskowego i na spłatę kredytu.
Czy Wnioskodawca, posiadając 8 domków letniskowych oraz przy różnej interpretacji słowa pokój, w świetle przepisów ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest uprawniony do korzystania z opodatkowania kartą podatkową?
Wnioskodawczyni nie będzie miała możliwości opodatkowania planowanej działalności gospodarczej polegającej na krótkoterminowym, sezonowym wynajmie 5 domków letniskowych zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej, ponieważ przekroczony zostanie ustawowy wymóg wynajmu nie więcej niż 12 pokoi.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego wydatkowanie na spłatę kredytu.
1. Czy pomieszczenie wspólne, stanowiące przejście na piętro i do łazienki, wyposażone m.in. w zlew, szafki kuchenne, lodówkę, kuchenkę, naczynia, akcesoria kuchenne, stół, kanapę, ławę, szafę oraz telewizor, należy uznać za pokój w rozumieniu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne? 2. Czy Wnioskodawca wynajmując 6 opisanych w stanie faktycznym
1. Czy pomieszczenie wspólne, stanowiące przejście na piętro i do łazienki, wyposażone m.in. w zlew, szafki kuchenne, lodówkę, kuchenkę, naczynia, akcesoria kuchenne, stół, kanapę, ławę, szafę oraz telewizor, należy uznać za pokój w rozumieniu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne? 2. Czy Wnioskodawczyni wynajmując 6 opisanych w stanie faktycznym
Czy będąc opodatkowanym w formie karty podatkowej można korzystać z usług specjalistycznych sprzątanie domków, pranie pościeli?
Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, wynajmując sześć domków letniskowych turystycznych w sezonie letnim krótkotrwale, spełniony zostanie warunek nie przekraczania 12 pokoi w założeniu, że wynajmowany będzie wyłącznie cały domek jako jednostka mieszkaniowa (a nie pokoje osobno). Przy czym jeden domek składał się będzie z dwóch pokoi na górze, łazienki i pomieszczenia wspólnego z aneksem
Czy zaliczki (rezerwacja na poczet najmu krótkotrwałego w sezonie), które wpłyną na konto poza sezonem, podczas okresu zawieszenia działalności, przerwą okres zawieszenia działalności, a co za tym idzie spowodują obowiązek zapłaty należnego podatku dochodowego?
Stawka podatku na sprzedaż drewnianych domów mieszkalnych i letniskowych oraz wystawienie faktury korygującej.
Stawka podatku na sprzedaż drewnianych domów mieszkalnych i letniskowych oraz wystawienie faktury korygującej.
Stawka sprzedaż budynku letniskowego.
Czy najem domków może być opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Przy założeniu, iż w wynajmowanych domkach turystycznych łączna liczba pomieszczeń spełniających słownikową definicję pokoju (przy zastosowaniu wykładni językowej) nie przekroczy 12, można uznać (po spełnieniu dodatkowych warunków określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne), że Wnioskodawczyni mogłaby
Czy od przychodu ze sprzedaży domu letniskowego Wnioskodawczyni będzie zobowiązana zapłacić podatek dochodowy?
Czy w sytuacji zakończenia budowy domu letniskowego Wnioskodawca nabył prawo do odliczeń w ramach tzw. ulgi odsetkowej?
Czy Wnioskodawca ma prawo od lipca 2008 r. dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wprowadzonych do ewidencji środków trwałych domków letniskowych w ilości 6 sztuk, których wartość początkowa (435.100 zł) została ustalona na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego ?
Dotyczy kwestii wydatkowania zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oszczędności na przeprowadzenie prac remontowych w budynku mieszkalnym letniskowym.
Czy kwotę otrzymanego odszkodowania z tytułu spalenia domku letniskowego, który służył działalności socjalnej, należy potraktować jako koszty uzyskania przychodów lub przychód zwolniony z podatku na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?