Przesyłanie JPK na żądanie od lipca 2018 roku
Czy od 1 lipca 2018 r. będę zobowiązana do przedstawienia na żądanie organu podatkowego ksiąg rachunkowych w formacie JPK?
Czy od 1 lipca 2018 r. będę zobowiązana do przedstawienia na żądanie organu podatkowego ksiąg rachunkowych w formacie JPK?
Przesłałem już JPK_VAT. Jednak na Urzędowym Poświadczeniu Odbioru (UPO) nie mam wskazanego mojego urzędu skarbowego. Skąd mam widzieć gdzie trafił mój plik JPK_VAT?
Wysłałam deklarację VAT za styczeń 2018 r. ale pomyliłam się i zamiast wskazać kwotę zwrotu na rachunek bankowy zapisałam kwotę „do przeniesienia” na następny miesiąc. Złożyłam korektę deklaracji VAT ale przed tą korektą wysłałam już JPK_VAT. Czy mam w związku z tą korektą deklaracji składać też korektę JPK_VAT?
Przesłałem już JPK_VAT. Byłem z notebookiem w urzędzie skarbowym i tam mi udzielono pomocy odnośnie instalacji aplikacji e-mikrofirma i wysłania JPK_VAT. Teraz chciałbym przenieść tą aplikację z wysłanym już plikiem na inny komputer. Jak to zrobić?
Wystawiłem paragon w grudniu 2017 r. , paragon został ujęty i rozliczony dla potrzeb VAT w tym samym miesiącu. Podatek został zapłacony. W styczniu 2018 r. klient przyniósł ten paragon i poprosił o wystawienie faktury. Czy mam tą fakturę uwzględnić w JPK_VAT za styczeń? Wcześniej nie byliśmy zobowiązani do składania JPK_VAT.
Jak wprowadzić raport z kasy fiskalnej do JPK_VAT? Nie mam danych kontrahentów i NIP-ów. Mam też faktury wystawione na osoby fizyczne. Czy je ujmować w JPK_VAT?
Wypełniłam w deklaracji VAT-7 rubrykę 47. Dotyczy to likwidowanego środka trwałego, którego okres użytkowania był krótszy niż 5 lat. Czy muszę to wykazywać w JPK_VAT?
Prowadzę firmę, jednoosobowa działalność gospodarcza, nie rozlicza mnie biuro rachunkowe, ale prowadzę księgowość w programie komputerowym, czy mam możliwość wysyłania JPK_VAT od 2018 r. autoryzując kwotą przychodu?
Spółka zajmuje się sprzedażą antyków. Stosowana jest procedura VAT marża. Rozliczenia odbywają się dla klientów indywidualnych z zestawieniem sprzedaży. Ale zdarzają się też faktury VAT marża wystawiane na firmę do paragonów. Czy należy je wprowadzać do JPK?
Co z fakturami wystawianymi na osoby fizyczne? Czy trzeba je ewidencjonować?
Jeżeli chodzi o wprowadzanie faktur do rejestru i generowanie następnie JPK, często zdarza się że za usługi noclegowe klienci (przedsiębiorcy) proszą o fakturę w późniejszym miesiącu. Jest ona wystawiana do paragonu, który otrzymywany jest od klienta. Np. paragon jest z 11 września, faktura zaś wystawiona jest 5 października. Wprowadzając fakturę sprzedaży do rejestru, program narzuca z automatu wrzesień
Czy przy każdej korekcie należy przesyłać nowy JPK_VAT?
Czy instytucje, które już obecnie przesyłają JPK_VAT są zobowiązane archiwizować to gdzieś, prócz systemu komputerowego?
Podatnik prowadzi PKPiR w wersji papierowej. Jak będzie wyglądała realizacja obowiązku przesyłania JPK_VAT?
Czy średni przedsiębiorca ma obowiązek dostarczania pozostałych danych finansowo-księgowych, innych niż JPK_VAT, w strukturze JPK?
Czy można co miesiąc przedłużać termin złożenia JPK_VAT?
Czy są jakieś konsekwencje w związku z opóźnieniem złożenia JPK_VAT?
Ministerstwo Finansów nadal pracuje nad JPK. Czy będzie on w jakiś sposób poszerzony? Czy przy JPK_VAT nadal będą wypełniane deklaracja VAT-7?
Czy podatnik VAT, który wyrejestruje się z dniem 31 grudnia i nie będzie czynnym podatnikiem VAT, będzie musiał składać od nowego roku JPK_VAT?
Czy błędem jest wysyłanie wszystkich faktur zakupu w JPK?
Czy do JPK_VAT ujmuje się wszystkie faktury zakupowe, czy tylko te które odliczamy?
Czy będą jakieś zmiany w rejestrach VAT w związku z wejściem w życie zmian w zakresie JPK_VAT od 2018 r.?
Osoba prowadząca działalność gospodarczą, zarejestrowana jako czynny podatnik VAT, składa deklaracje VAT sama za siebie i autoryzuje je kwotą przychodu. Czy do przesyłania JPK_VAT będzie potrzebować profilu zaufanego?
Czy w przypadku zwolnienia przedmiotowego, jeżeli są składane deklaracje VAT, trzeba będzie również przesyłać JPK_VAT?