Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.427.2020.2.LS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.427.2020.2.LS
Brak zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy (pobór opłaty skarbowej).
Brak zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy (pobór opłaty skarbowej).
Zwolnienie od podatku VAT otrzymanego wynagrodzenia za pobór opłaty skarbowej w drodze inkasa.
Czy zapłata za pobór opłaty skarbowej podlega podatkowi VAT czy też jest zwolniona od podatku.
1 maja 2011 r. weszła w życie część zmian związanych z reformą ubezpieczeń społecznych w zakresie składki emerytalnej. Podstawowym założeniem tej reformy jest przesunięcie części składki emerytalnej do tej pory przekazywanej do Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE) na nowo utworzone specjalne subkonto prowadzone przez ZUS. Jednym z elementów tej reformy są również zmiany podatkowe. Te najbardziej korzystne
Jedynym sposobem na to, aby podatnicy wpływali na interpretacje organów podatkowych i kształtowali wykładnię prawa podatkowego, jest wnioskowanie o interpretację indywidualną. Instytucja taka została ukonstytuowana w przepisach Ordynacji podatkowej1. Istotne jest, aby wniosek o interpretację był skonstruowany w prawidłowy sposób. Właściwa konstrukcja wniosku i dochowanie zasad określonych w Ordynacji
Czy czynność poboru opłaty skarbowej, wykonywana przez inkasenta opłaty skarbowej, wyznaczonego władczo do tej roli przez radę gminy, stanowi usługę w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy doliczanie do ceny zakupu samochodu zapłaconej akcyzy i kwoty opłaty skarbowej (VAT-25) jest prawidłowe? Czy pomimo rozbieżności w datach zapłaty akcyzy i opłaty skarbowej (VAT-25) powinien wszystko księgować pod datą z umowy kupna samochodu?
Czy Spółka na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. może wystawić fakturę VAT ze stawką zwolnioną z tytułu prowizji za pobranie opłat skarbowych czy też powinna wystawić zwykły rachunek bez żadnych stawek VAT.
Czy wydatki na zakup gruntu, opłaty sądowe i notarialne związane z nabyciem gruntu oraz wydatki związane z uzbrojeniem gruntu w infrastrukturę techniczną i ogrodzeniem terenu stanowią koszty uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i czy można je rozliczyć w momencie poniesienia?
Jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Ostatnio zwróciliśmy się do urzędu skarbowego z zapytaniem w trybie ustawy Ordynacja podatkowa. Uprzejmie prosimy o udzielenie odpowiedzi, czy prośba o interpretację przepisów podlega opłacie skarbowej?