Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.346.2024.2.EK
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Projektu.
Gmina dokonując korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika z Rozporządzenia, może dokonać tej korekty w trybie art. 90c ust. 3 ustawy, tj. poprzez skorygowanie dokonanej korekty rocznej w ten sposób, że jako ostateczny prewspółczynnik za dany rok w rozumieniu przepisów o korekcie rocznej Gmina przyjmie prewspółczynnik metrażowy.
Opodatkowanie usług dostarczania wody/odbioru ścieków do/od Odbiorców zewnętrznych oraz prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od Wydatków inwestycyjnych i Wydatków bieżących związanych z Infrastrukturą.
Prawo do odliczenia podatku VAT od zrealizowanych w 2017 r. oraz planowanych inwestycji w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej.
Czy koszty związane z funkcjonowaniem Jednostki Realizującej Projekt zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Czy koszty działań informujących i promujących zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. , ponieważ towary i usługi nabywane na potrzeby realizacji projektu będą związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT, a Wnioskodawca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Gmina wnosząc aportem składniki majątkowe do spółki, ma prawo do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 2 i 10a ww. ustawy?
W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych kosztów płac wraz ze składką ZUS w ramach realizowanej inwestycji podlegającej częściowej refundacji (Program Infrastruktura i Środowisko Priorytet I Gospodarka Wodno Ściekowa).
W zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów promocji w ramach realizowanej inwestycji podlegającej częściowej refundacji (Program Infrastruktura i Środowisko Priorytet I Gospodarka Wodno Ściekowa).
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie usług dla potrzeb realizacji projektu polegającego na remoncie istniejących studni głębinowych oraz wykonaniu studni zastępczych
Czy wniesienie aportu w postaci wodociągów ze 100% udziałem Gminy będzie korzystało ze zwolnienia w podatku VAT?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług związanych z realizacją inwestycji, której efekt zostanie wniesiony aportem do spółki prawa handlowego.
Wniesienie aportem inwestycji sieci sanitarnej wraz z przepompowniami, przy budowei której przysługiwać będzie odliczenie stanowi czynność opodatkowaną stawką VAT w wysokości 22%.
Nieodpłatne użyczenie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami nie będzie zrównane z odpłatnym świadczeniem usług w rozumieniu art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, gdyż Gminie przy ich budowie nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia. Aport tej inwestycji po 5 latach nieodpłatnego użyczenia będzie stanowił dostawę, która będzie korzystała ze zwolnienia określonego w art
Czy w świetle obowiązujących zmian w prawie, począwszy od 1 grudnia 2008 r., Wnioskodawca będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy realizacji inwestycji gminnej, która zostanie wniesiona aportem do spółki gminnej.
Czy Gmina J..., jako beneficjent, ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub części od przedmiotowej inwestycji?