Interpretacja indywidualna z dnia 26 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.600.2023.1.MKA
Możliwość zwolnienia od podatku VAT usług doradztwa prawnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT.
Możliwość zwolnienia od podatku VAT usług doradztwa prawnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT.
Świadczenie usług zarządzania na podstawie Umowy z Funduszem (zwolnienie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit a i b).
Niepodleganie opodatkowaniu należności otrzymanych od współwłaścicieli nieruchomości objętych zarządem przymusowym z tytułu utrzymania części wspólnych i braku obowiązku wystawienia faktury. Niepodlegania opodatkowaniu wynagrodzenia otrzymanego z tytułu zarządzania nieruchomościami objętymi zarządem przymusowym i braku obowiązku wystawienia faktury.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego realizowanych na rzecz alternatywnych funduszy inwestycyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego związanego z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi realizowanymi na rzecz funduszy inwestycyjnych, TFI oraz spółek zarządzających funduszami inwestycyjnymi.
W zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.
Czynności dokonywane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową nie zostały wymienione w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Usługi sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 67.13.10-00 nie są objęte wyłączeniem ze zwolnienia wskazanym w poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy (nie stanowią usług doradztwa finansowego) podlegają więc zwolnieniu z podatku od towarów i usług.