Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2020, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.530.2020.2.AKA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.530.2020.2.AKA
Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Prawidłowość wystawienia faktury za wykonaną usługę związaną z naprawą urządzeń i instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych wraz z automatyką niestanowiącą usługi związanej z nieruchomością, której miejsce świadczenia znajduje się na terytorium Niemiec.
Pytanie dotyczy firmy przewozowej, która posiada samochody osobowe i autobusy. Samochody osobowe są wykorzystywane również do celów prywatnych. Jak od 1 kwietnia 2014 r. powinny być oznaczane faktury dokumentujące zakupy usług myjni, części itp.? Czy na fakturach tych powinny się znajdować numery rejestracyjne pojazdów?
Osoba fizyczna prowadzi warsztat samochodowy (czynny podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT-UE). Obecnie ma wykonać usługę naprawy samochodu osobowego należącego do niemieckiej firmy (czynny podatnik VAT DE). Naprawa samochodu ma być wykonana w Polsce. Naprawa polega na wymianie kilku części samochodowych + koszt robocizny. Jak w przedstawionej sytuacji udokumentować usługę? Czy na fakturze
Prowadzę pkpir metodą memoriałową. W grudniu 2010 r. dokonałem naprawy samochodu firmowego. Fakturę VAT za tę usługę otrzymałem dopiero w lutym br. Jest ona wystawiona z datą grudniową. W którym miesiącu mam ująć ten koszt w pkpir?
Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki NP z tytułu usług naprawy samochodu dla kontrahentów spoza UE. Wnioskodawca prawidłowo wystawi fakturę wykazując tylko usługę naprawy samochodu wliczając w cenę części wykorzystane do naprawy tego samochodu, z wyjątkiem stawki i kwoty podatku oraz kwoty należności wraz z podatkiem.
Czy zgodnie z art. 41 pkt 12 ustawy o podatku od towarów i usług oraz § 5 ust. 1a rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. Wnioskodawca może stosować obniżoną do 7% stawkę podatku VAT na usługi w zakresie przeglądu oraz konserwacji (naprawy) urządzeń grzewczych w obiektach budowlanych lub ich częściach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym sklasyfikowanych
Jak fakturować ww. usługę, to znaczy czy naliczyć podatek VAT ze stawką 22%, czy na fakturze zawrzeć adnotację, że podatek VAT naliczy nabywca?