Interpretacja indywidualna z dnia 24 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.48.2024.2.DK
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Wybór innej formy opodatkowania, tj. rozliczania się na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych po likwidacji działalności gospodarczej i otwarciu ponownie tej samej w tym samym roku podatkowym.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od czynności przekazania sklepu wraz z towarem w związku z zaprzestaniem działalności.
Możliwość dokonania wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, jako formy opodatkowania ponownie rozpoczętej w trakcie roku działalności gospodarczej.
Zasady wystawiania faktur korygujących między czynnymi podatnikami VAT nie budzą większych wątpliwości. Kwestia ta staje się jednak bardziej skomplikowana, jeżeli jedna ze stron transakcji zlikwidowała już działalność gospodarczą. Gdy to sprzedawca, który zlikwidował działalność, ma wystawić korektę, zdaniem organów nie ma takiego prawa. Zajmują one takie stanowisko mimo korzystnych orzeczeń.
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
wybór formy opodatkowania po likwidacji działalności gospodarczej (podatek liniowy)
Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym ponownie rozpoczętej w trakcie roku działalności gospodarczej.
Zmiana formy opodatkowania po likwidacji działalności gospodarczej
Koszty uzyskania przychodu poniesione po likwidacji działalności gospodarczej
w zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym ponownie rozpoczętej w trakcie roku podatkowego działalności gospodarczej
Czy Wnioskodawca był uprawniony do wyboru opodatkowania na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dla nowo rozpoczętej w trakcie roku działalności gospodarczej po uprzedniej likwidacji działalności gospodarczej w tym samym roku?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia formy opodatkowania.
w zakresie możliwości wyboru sposobu opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym w wysokości 8,5%
Jaka jest możliwość zmiany formy opodatkowania w ciągu roku podatkowego?
Możliowść wyboru formy opodatkowania.
Jaka jest możliwość zmiany formy opodatkowania w ciągu roku podatkowego?
w zakresie możliwości wyboru formy opodatkowania
w zakresie wyboru formy opodatkowania
Czy ma Pan prawo do rozliczania działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami i tak nie można zmieniać w trakcie roku formy opodatkowania?
Czy Wnioskodawca miał prawo wyboru opodatkowania uzyskiwanych dochodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nowo założonej działalności w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej?