Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.1160.2021.2.MG
Dotyczy skutków podatkowych uczestnictwa w programie akcyjnym.
Dotyczy skutków podatkowych uczestnictwa w programie akcyjnym.
Czy są kosztem uzyskania przychodów Spółki wszystkie koszty poniesione w związku z organizacją przymusowego wykupu akcji, w szczególności: wyceny akcji przez biegłego rewidenta, korespondencji, wysyłki, przekazywania informacji akcjonariuszom, biura maklerskiego w przypadku wynajęcia biura do przeprowadzenia transakcji, emisji nowych dokumentów akcji i inne?
Na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy X S.A. z dnia 30 października 1996 uzyskałam prawo do nabycia akcji tej spółki. Dnia 28 listopada 1997 Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła decyzję o dopuszczeniu akcji X S.A. do publicznego obrotu papierami wartościowymi. Natomiast w styczniu 1998 zrealizowałam prawo do nabycia akcji X S.A. poprzez nabycie powyższych
Pytanie dotyczy interpretacji art. 19 ustawy z dnia 12 listopada 2003r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw oraz art. 52 pkt. 1 lit b ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2003r..
Czy wydatki poniesione na nabycie akcji własnych stanowią koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia tych akcji? Jaka jest wysokość wydatków na nabycie akcji serii C-czy przyjąć wartość rynkową akcji serii C z dnia ich nabycia przez Spółkę, czy wszystkie wydatki Spółki na nabycie akcji przyporządkować akcjom serii G i H?