Procedura dokonania zwrotu dopłat - opinia zabezpieczająca Szefa KAS
skutki podatkowe likwidacji (rozwiązania) spółki osobowej
Skutki podatkowe zwrotu dopłaty wniesionej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca.
czy zwrotu wniesionych przez Wspólnika dopłat, w części przypadającej proporcjonalnie na udziały Wnioskodawcy w Spółce kapitałowej, po stronie Wnioskodawcy generuje przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy w związku z uzyskaniem zwrotu wniesionej przez Wspólnika dopłaty, w części przypadającej proporcjonalnie na udział Wnioskodawcy w Spółce kapitałowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca spółki
Czy wypłata (zwrot) dopłaty do kapitału rezerwowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, do którego pobrania jest zobowiązany płatnik (spółka)?
czy zwrot dopłaty wniesionej uprzednio do spółki z o.o. w formie wzajemnego potrącenia wierzytelności pieniężnych podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wolne od podatku dochodowego będą przychody z tytułu zwrotu dopłat wniesionych uprzednio, zgodnie z odrębnymi przepisami, do spółki - do wysokości wniesionych dopłat, otrzymane przez następcę prawnego wspólnika, który wniósł dopłaty?
Czy w związku ze zwrotem w przyszłości Dopłat przez Spółkę Akcyjną na rzecz Akcjonariusza będącego osobą fizyczną, które to Dopłaty zostały uprzednio wniesione przez Akcjonariusza zgodnie z przepisami KSH oraz Statutem Spółki Akcyjnej, będą ciążyły na Spółce Akcyjnej obowiązki płatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z wniesieniem dopłaty do SKA lub uzyskaniem prawa do zwrotu wniesionej dopłaty u akcjonariusza SKA powstanie przychód opodatkowany na gruncie ustawy?
Opodatkwoanie zwrotu dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wniesionych przez ówczesnych wspólników a wypłaconych następcą prawnym.
Opodatkwoanie zwrotu dopłat do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wniesionych przez ówczesnych wspólników a wypłaconych następcą prawnym.
Czy wolne od podatku dochodowego będą zwrócone dopłaty, których firma A. nie wnosiła a nabyła do nich prawo w związku z zakupem udziałów od poprzedniego wspólnika?
Osoba, która odkupiła udział w spółce, może skorzystać ze zwolnienia przy zwrocie dopłaty wniesionej przez poprzedniego udziałowca - wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 18 maja 2011 r. (sygn. akt II FSK 65/10).
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę dopłat w zdarzeniu przyszłym opisanym we wniosku spowoduje konieczność rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy podatnik będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust 1 pkt 51 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do zwrotu dopłaty do austriackiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością dokonanej uprzednio w formie wkładu rzeczowego w całości na kapitał rezerwowy, który to zwrot dokonany zostanie poprzez wypłatę równowartości tego wkładu
Skutki podatkowe naliczenia i wypłacenia ewentualnych odsetek dla wspólników spółki z o.o.
Czy kwotę zwrotu części dofinansowania ze środków PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych za 2004 r., otrzymanego na rachunek bankowy w 2004 r. jak i w styczniu 2005 r. należy w całości ująć w deklaracji CIT-2 i informacji CIT-2/O za luty 2005 r.?