Interpretacja indywidualna z dnia 4 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.390.2023.2.MWJ
Skutki podatkowe montażu instalacji OZE na rzecz mieszkańców i na budynkach użyteczności publicznej.
Skutki podatkowe montażu instalacji OZE na rzecz mieszkańców i na budynkach użyteczności publicznej.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, - Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymanej dotacji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur związanych z realizacją zadania.
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania zaliczek wpłaconych przez Mieszkańców, dotacji, prawa do odliczenia, obowiązku dokumentowania wpłat za pomocą kas lub faktur, prawa do odliczenia przy budynkach użyteczności publicznej.
• opodatkowanie otrzymanej przez Miasto dotacji na realizację projektu, • prawa do odliczenia w całości lub części kwot podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dotyczące montażu ogniw fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej.
Zwolnienie dopłat na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Prawo do odliczenia. Dotacja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie niepodlegania opodatkowaniu otrzymanej dotacji.
w zakresie: Czy koszty, tj. koszty bezpośrednie zadań powierzonych oraz koszty Zarządu ponoszone przez Spółkę w związku z wykonywaniem zadań własnych Gminy (jedynego wspólnika), niemające pokrycia w przychodach Spółki (dopłaty nie są przychodem podatkowym) z tytułu realizacji powierzonych zadań będą stanowić koszty uzyskania przychodów?
Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? Czy w przypadku podwyższenia kapitału dokonanego na podstawie uchwały z 11 grudnia 2017 r. wystąpiła nadpłata podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z niezastosowaniem zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? Czy w przypadku podwyższenia kapitału dokonanego na podstawie uchwały z 20 grudnia 2017 r. wystąpiła nadpłata podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z niezastosowaniem zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zwolnienie z art. 9 pkt 11 lit. d).
Czy nieodpłatne przekazanie Spółce przez Związek Komunalny Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji środków trwałych, w formie darowizny, wykorzystywanych przez Spółkę w prowadzonej działalności gospodarczej w celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej, powoduje po stronie Spółki powstanie przychodu określonego w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wniesienie dopłat do Spółki przez Gminę która jest jedynym udziałowcem Spółki, na realizację zadania własnego Gminy w zakresie administrowania i utrzymania cmentarzy komunalnych podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek zaliczania do przychodów co miesiąc kwotę będąca różnicą między umową dzierżawy a czynszem ustalonym wg wytycznych Ministerstwa Finansów - pismo PO 3/722-912/JW./95 z dnia 7 lutego 1996 r.?