Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.563.2024.2.DJD
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p. pomocy publicznej w postaci określonej kwoty pieniężnej do cen energii elektrycznej i gazu.
1. Czy Rekompensaty otrzymane w ramach Programu "Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej 2023” nie są zaliczane do przychodów, stosownie do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu stanowić będą przychód
Czy uzyskane przez Spółkę przysporzenie w postaci otrzymanej pieniężnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Pobrexitowej Rezerwy Dostosowawczej ze środków Unii Europejskiej jako przychód podatkowy korzysta jednocześnie ze zwolnienia podatkowego z art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2587 ze zm.)?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją, musimy odprowadzić podatek.
Zwolnienie z opodatkowania przychodu z tytułu Pomocy otrzymanej przez Spółkę na podstawie Umowy.
Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) jest rządowym programem, zasadniczo bezzwrotnej pomocy finansowej dla firm poszkodowanych podczas pandemii COVID-19 w Polsce. Wsparcie zostało uruchomione w ramach Tarczy antykryzysowej (Tarczy 1.0 PFR i 2.0 PFR). Beneficjenci, czyli mikro, małe, średnie i duże firmy, mogą się ubiegać o subwencję z PFR na podstawie regulaminu programu i na warunkach
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Rewitalizacja placów użyteczności publicznej .
Jakie są nowe przedakcesyjne programy pomocowe? W jaki sposób ubiegać się o fundusze? Jakie kryteria należy spełniać, aby je otrzymać?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizowaną inwestycją pn. Przebudowa drogi gminnej ().
Obowiązki płatnika, zwolnienie przedmiotowe.
Czy dochody otrzymywane przez Wnioskodawczynię w związku z realizacją Umowy, finansowane ze środków Programów obejmujące wynagrodzenie zasadnicze, zwrot kosztów ubezpieczenia społecznego oraz diety za oficjalne wyjazdy, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody otrzymywane przez Wnioskodawczynię w związku z realizacją Umowy, finansowane ze środków Programów obejmujące wynagrodzenie zasadnicze oraz diety za oficjalne wyjazdy, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, braku obowiązku ewidencjonowania kwot pochodzących z przyznanej dotacji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych ze środków stanowiących nadwyżkę przyznanej dotacji nad wydatkowanymi środkami.
Obowiązki płatnika, zwolnienie przedmiotowe.
Czy wartość wykonanych usług, obejmujący odbiór, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest, realizowanych przez Gminę w ramach programu finansowanego z WFOŚiGW dla osób fizycznych, stanowić będzie dla tych osób nieodpłatne świadczenie, podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jako przychód z innych źródeł skutkujące obowiązkiem wystawienia tym osobom przez Gminę
Czy wartość wykonanych usług demontażu, odbioru, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest z nieruchomości stanowiących własność osób fizycznych, pokrywanych z budżetu Gminy, stanowi dla tych osób nieodpłatne świadczenie, podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z innych źródeł, skutkujące obowiązkiem wystawienia tym osobom przez Wnioskodawcę
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane z własnych środków zaliczono do kosztów w momencie ich poniesienia, a w miesiącu faktycznego otrzymania dofinansowania proporcjonalnie do wielkości dofinansowania wyłączono je z kosztów, tj. czy takie postępowanie jest prawidłowe na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy odsetki bankowe od lokat bankowych na środkach otrzymanego dofinansowania oraz odsetki i prowizje od udzielonych pożyczek w ramach Projektu stanowią przedmiot opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w części, która została przeznaczona na pokrycie kosztów kwalifikowalnych oraz w części, która podlega zwrotowi?
Czy dochody otrzymywane przez Wnioskodawczynię w związku z realizacją Umowy, finansowane ze środków Programów obejmujące wynagrodzenie zasadnicze, zwrot kosztów ubezpieczenia społecznego oraz diety za oficjalne wyjazdy, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie wpłat mieszkańców partycypujących w kosztach budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Czy w opisanym przypadku przysługuje Wnioskodawczyni zwolnienie podatkowe?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z zawartą umową z firmą konsultingową obejmującą przygotowanie dokumentacji rozliczającej dla projektu