Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.563.2024.2.DJD
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Obowiązki płatnika - przyznanie granatów.
1. Czy Rekompensaty otrzymane w ramach Programu "Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej 2023” nie są zaliczane do przychodów, stosownie do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu stanowić będą przychód
Do otrzymanej przez Panią dotacji ma zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT. Dochód otrzymany z tego tytułu podlega zwolnieniu z podatku dochodowego.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Czy przychód Wnioskodawcy uzyskany w roku 2023 z tytułu pomocy publicznej w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej i gazu ziemnego w latach 2022-2024, w ramach programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”, podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o
Czy przychód z tytułu Pomocy uzyskanej przez Spółkę podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej rekompensaty.
Opodatkowanie otrzymanej dotacji na innowacje społeczne.
Czy kwota otrzymana w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanej pomocy w ramach programu rządowego
W zakresie ustalenia, czy pomoc otrzymana przez Spółkę, o której jest mowa we wniosku, jest wyłączona z przychodów podatnika na zasadzie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT.
Opodatkowanie wynagrodzenia finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy
Obowiązek składania deklaracji VAT-7 po wyrejestrowaniu się z rejestru podatników VAT czynnych, w celu uzyskania zwrotu podatku VAT od nabywanych towarów i usług, finansowanych z bezzwrotnej pomocy zagranicznej
Brak możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodów otrzymanych z tytułu świadczenia usług w ramach projektu UNDP.
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawczynię z tytułu realizacji umowy zawartej z WHO wolne są od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Fundacji nieprowadzącej działalności gospodarczej będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT od środków z bezzwrotnej pomocy zagranicznej, które będzie wydatkować w 2017 r.? Czy w związku z dokonaniem rejestracji do celów VAT w lutym 2017 r. Fundacja może wystąpić o zwrot podatku od towaru i usług od środków otrzymanych w 2016 r. i będzie miała prawo do takiego zwrotu?
W zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzeń, diet za oficjalne wyjazdy oraz zwrotu kosztów ubezpieczenia społecznego finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy.
w zakresie zwrotu podatku VAT od wydatków związanych w części z działalnością statutową i gospodarczą, które w całości lub w części finansowane są ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej
Czy od wypłacanych pracownikowi (naukowcowi zaangażowanego do realizacji przedmiotowego projektu) w formie ryczałtu kosztów mobilności oraz ryczałtu kosztów związanych z utrzymaniem rodziny Uniwersytet jest zobowiązany jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych potrącać i odprowadzać do Urzędu Skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
w zakresie opodatkowania wynagrodzeń, diet za oficjalne wyjazdy pochodzących ze środków bezzwrotnej pomocy oraz opodatkowania zwróconych kosztów dobrowolnego ubezpieczenia społecznego
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
Czy od otrzymanej dotacji (netto po potrąceniu i odprowadzeniu podatku VAT) stanowiącą dopłatę do przewozów z tytułu stosowania ulg należy naliczać i odprowadzać podatek dochodowy od osób fizycznych?