Świadczenia z tytułu krajowych i zagranicznych podróży służbowych. Pytania i odpowiedzi
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: różnic kursowych z tytułu wydatków ponoszonych w walutach obcych w trakcie podróży służbowych oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu zwróconych pracownikowi wydatków dotyczących podróży służbowej.
Czy Wnioskodawca jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, świadcząca usługi osobiście na rzecz innego podmiotu, jak również na własny rachunek odbywając w związku z wykonywaniem tych usług podróży służbowych krajowych i zagranicznych, ma prawo zaliczania przysługujących Jemu z tego tytułu diet do kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy jako właściciel jednoosobowej firmy wykonując usługi budowlane poza granicami kraju Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów związanych z działalnością gospodarczą zagraniczne diety w części nieprzekraczającej wysokości diet, jakie przysługują pracownikom na podstawie odrębnych przepisów?
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, której głównym rodzajem wykonywanej działalności jest transport drogowy towarów (PKD 49.41.Z), wykonująca zadania poza miejscowością podaną w zgłoszeniu o dokonaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (Transport towarów na terenie kraju i za granicą) stanowiące istotę tej działalności, odbywa podróż służbową w rozumieniu art. 23 ust. 1
Koszty uzyskania przychodów z tytułu podróży służbowych w sytuacji, gdy pracownik posługuje się prywatną kartą płatniczą
Skutki związane z rozliczeniem Podróży służbowych (w tym zagranicznych), gdy Pracownik pokrywa wydatki za pomocą służbowej Karty kredytowej, do rozliczenia której wykorzystywany jest osobisty rachunek Pracownika prowadzony w PLN
Czy właściciel firmy jednoosobowej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej koszty wyjazdów służbowych ponoszonych w ramach realizowanych zleceń zagranicznych?
Czy zapewnienie przejazdu zleceniobiorcy na koszt zleceniodawcy stanowi świadczenie nieodpłatne
Czy wypłacone diety z tytułu podróży krajowej bądź zagranicznej na zasadach określonych w przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym będą zwolnione z opodatkowania?
Czy wypłacana dieta będzie zwolniona z opodatkowania w przypadku, gdy wielkość wypłacanej diety będzie na podstawie umowy oraz OWU różnicowana w zależności od indywidualnych ustaleń Spółki ze Zleceniobiorcami ale nigdy nie przekroczy kwoty wynikającej z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej koszty wyjazdów służbowych ponoszonych w ramach realizowanych zleceń zagranicznych.
Czy jako właściciel firmy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety z tytułu podróży służbowej w ramach określonego limitu tj. do wysokości diet przysługującym pracownikom?
Czy do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawca może zaliczyć diety z tytułu podróży zagranicznej?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej koszty wyjazdów służbowych ponoszonych w ramach realizowanych zleceń zagranicznych?
Czy jako właściciel firmy jednoosobowej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych przez niego podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Czy wartość diety krajowej i zagranicznej z tytułu podróży służbowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej koszty wyjazdów służbowych ponoszonych w ramach realizowanych zleceń zagranicznych?
Czy wydatki przyznane przez Wnioskodawcę zgodnie z § 7 ust. 3 pkt 2 Rozporządzenia,na zapewnienie pracownikom odbywającym podróż służbową krajową całodziennego wyżywienia, jak również wydatki przyznane na zapewnienie pracownikom odbywającym podróż służbową zagraniczną, należności pieniężnej na wyżywienie, wskazanej zgodnie z § 13 ust. 4 Rozporządzenia, w załączniku do Rozporządzenia, korzystają ze
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.