Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.449.2022.1.SR
Skutki podatkowe umorzenia przez bank na podstawie zawartej ugody odsetek niewymagalnych.
Skutki podatkowe umorzenia przez bank na podstawie zawartej ugody odsetek niewymagalnych.
ustalenia, czy ponoszone przez Wnioskodawcę przed oddaniem środka trwałego do używania wydatki na wynagrodzenie dla podmiotów zewnętrznych realizujących usługi opisane we wniosku oraz opłaty notarialne związane z ustanowieniem zabezpieczeń stanowią: - wartość początkową Inwestycji w części, w jakiej kredyt przeznaczony jest na finansowanie wydatków stanowiących wartość początkową Inwestycji; - pośredni
w zakresie możliwości zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych prowizji od udzielenia Kredytu, prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu oraz prowizji od kwoty niewypłaconego Kredytu, mimo że inwestycja ta została tylko w części zrealizowana ze środków pochodzących z Kredytu
w zakresie możliwości zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych prowizji od udzielenia Kredytu, prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu oraz prowizji od kwoty niewypłaconego Kredytu, mimo że inwestycja ostatecznie nie została zrealizowana ze środków pochodzących z Kredytu
Czy w przypadku ww. kredytu denominowanego powstają różnice kursowe, a jeśli tak, to czy stanowią one koszt uzyskania przychodu?
W przedstawionym stanie faktycznym, odsetki i prowizje od kredytów zaciągniętych przez Wnioskodawcę na sfinansowanie budowy osiedla mieszkaniowego oraz budynku wielorodzinnego zarówno płacone w okresie realizacji tych budów, jak i po ich zakończeniu stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów, potrącalne na zasadach wskazanych w art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy odsetki od kredytu i prowizja mogą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawczyni w 100% czy w 98%, zgodnie z udziałem strony w spółce?
Czy całość odsetek z tytułu kredytu zaciągniętego w banku, który jest udziałowcem Spółki, może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu, w tym również odsetki naliczone od tej części kredytu, która wykorzystana jest na ulokowanie w banku w formie depozytu.
Czy prowizja za udzielenie kredytu stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu jej zapłaty, czy też należy ją rozliczać w czasie?
Czy w przypadku zaciągnięcia kredytu denominowanego i jego spłaty, gdy przy poszczególnych spłatach nastąpi zmiana kursu waluty obcej powodująca waloryzację rat kredytu, powstają różnice kursowe będące kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będące przychodem zgodnie z art. 12 ust. 2a i 3?
Czy różnice kursowe występujące na skutek spłat kredytu inwestycyjnego denominowanego we frankach szwajcarskich stanowią odpowiednio przychody lub koszty podatkowe?
Czy podatnik ma możliwość i w którym momencie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z uzyskaniem kredytu inwestycyjnego (aktualizacja operatu szacunkowego, opłata przygotowawcza bankowa, prowizja bankowa, opracowanie biznes planu, doradztwo kredytowe) na planowany zakup dzierżawionej do tej pory nieruchomości?
Czy dopłata otrzymana do oprocentowanego kredytu inwestycyjnego jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o podatku VAT?Zdaniem podatnika kwota otrzymywanej przez spółkę dopłaty jest związana z całokształtem prowadzonej działalności gospodarczej, w związku z czym dopłata ta nie jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.