Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.187.2024.3.KK
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wyodrębnienie.
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wyodrębnienie.
Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w przypadku przekształcenia spółki komandytowej w spółkę partnerską nadwyżka wartości majątku Spółki ponad wartość wkładów opodatkowanych wcześniej podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlegać będzie opodatkowaniu tym podatkiem?
Wniesienie dopłat do Spółki akcyjnej spowodowało zmianę umowy spółki w świetle art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przedmiotowej sprawie zmiana umowy Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) ww. ustawy.
Czy planowana zmiana umowy Spółki związana z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki i wniesieniem do niej wkładu niepieniężnego w postaci akcji Spółki zależnej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki kapitałowej w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci udziałów/akcji Spółki polskiej/Spółki zagranicznej (spółki kapitałowej) będzie skutkowało koniecznością opodatkowania transakcji podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki kapitałowej w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci udziałów/akcji Spółki polskiej/Spółki zagranicznej (spółki kapitałowej) będzie skutkowało koniecznością opodatkowania transakcji podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Zakład Tramwajowy (Pion Pojazdów Szynowych), mający stanowić przedmiot aportu do Wnioskodawcy, stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a w konsekwencji czy zmiana umowy spółki (Wnioskodawcy) związana z wniesieniem aportu będzie podlegała podatkowi od czynności
skutki podatkowe przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową
Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo, jeśli nie pobierze podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy spółki osobowej (zmiany umowy spółki), w części, w jakiej ta umowa (zmiana takiej umowy) będzie przewidywała wniesienie wkładu do spółki w postaci świadczenia pracy lub usług przez wspólnika?
skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową
skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową (ustalenia podstawy opodatkowania)
skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową
Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy dokonanie wpłaty na kapitał rezerwowy spółki komandytowej (podwyższenie kapitału rezerwowego) utworzonego na podstawie umowy spółki, przez jednego ze wspólników spółki komandytowej na podstawie uchwały wspólników, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie zmiany umowy spółki.
Czy wniesienie części aktywów i pasywów spółki komandytowo-akcyjnej, wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej, uznać należy za wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie Ustawy PCC i, tym samym, uznać, iż wniesienie to nie podlega po stronie spółki kapitałowej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zysk wypracowany przez spółkę komandytową i pozostawiony do jej dyspozycji mocą uchwały wspólników, przeznaczającej go na kapitał zapasowy, należy uznać za świadczenie, które powodować może powstanie zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy wniesienie przez Wnioskodawcę do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy, opisanej w pozycji nr 50 niniejszego wniosku, podlega wyłączeniu od opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z planowanym aportem zorganizowanych części przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę (spółkę kapitałową) do spółek córek (spółek kapitałowych), spółki córki będą zobowiązane do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych na skutek zmian umów spółek powodujących zmianę wysokości ich kapitałów?
Czy w sytuacji, gdyby wniesienie Nieruchomości jako wkładu niepieniężnego do Spółki komandytowej stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu VAT (i nie było od tego podatku zwolnione), to w opisanym stanie faktycznym po stronie Spółki komandytowej nie powstanie zobowiązanie podatkowe z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych? Jednocześnie, w przypadku prezentowania przez Organ opinii odmiennej
Czy od czynności cywilnoprawnej polegającej na przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o.o. bez podwyższania kapitału spółki należy się podatek od czynności cywilnoprawych?