Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.59.2024.2.MST
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Sposób rozliczenia przychodu ze sprzedaży akcji i przychodu z cesji wierzytelności z tytułu zbycia akcji.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Obowiązki płatnika w związku z organizacją Programu Motywacyjnego.
1. Określenie źródła przychodu i momentu powstania przychodu w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym osób będących członkami zarządu spółki lub innymi kluczowymi pracownikami spółki lub jej podmiotów zależnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej (z wyłączeniem kontraktów B2B), a także w zakresie wynikających z tych zdarzeń obowiązków spółki jako płatnika podatku
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
obowiązki płatnika z tytułu wypłaty uzupełnienia ceny sprzedaży udziałów pytanie nr 3)
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy skutki podatkowe czynności: - odpłatnego zbycia akcji na rzecz podmiotu uprawnionego do pierwokupu akcji oraz - cesji wierzytelności wynikającej z warunkowej umowy sprzedaży akcji można rozpoznać jako skutki jednej transakcji i wykazać w zeznaniu PIT-38? Czy różnica pomiędzy należnością z tytułu cesji wierzytelności a wartością nominalną wierzytelności stanowi koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
uznanie, że Wnioskodawca dokonując planowanej sprzedaży udziałów w spółce z siedzibą na terytorium Norwegii, nie będzie działać w charakterze podatnika; - wyłączenie od opodatkowania ww. czynności na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
uznanie, że Wnioskodawca dokonując planowanej sprzedaży udziałów w spółce z siedzibą na terytorium Norwegii, nie będzie działać w charakterze podatnika; - wyłączenie od opodatkowania ww. czynności na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy wynik podatkowy na transakcji zbycia przez Wnioskodawcę akcji D AG na rzecz innej spółki z Grupy Kapitałowej, której profil działalności jest zbieżny z profilem działalności D AG zostanie ustalony jako różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny określonej w umowie (o ile nie będzie ona odbiegać od wartości rynkowej) a kosztami uzyskania przychodu równymi wydatkom na nabycie lub objęcie akcji
W zakresie sposobu ustalenia wyniku podatkowego na transakcji zbycia przez Spółkę A akcji D AG na rzecz innej spółki z Grupy Kapitałowej, której profil działalności jest zbieżny z profilem działalności D AG jako różnicy pomiędzy przychodem w wysokości ceny określonej w umowie (o ile nie będzie ona odbiegać od wartości rynkowej) a kosztami uzyskania przychodu równymi wydatkom na nabycie lub objęcie
Czy słuszne jest stanowisko Wnioskodawcy, że wynik podatkowy na transakcji zbycia przez Spółkę A akcji D AG na rzecz polskiej Spółki ds. inwestycji zostanie ustalony jako różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny określonej w umowie (o ile nie będzie ona odbiegać od wartości rynkowej) a kosztami uzyskania przychodu równymi wydatkom na nabycie lub objęcie akcji przez Spółkę A?
Zastosowanie zwolnienia od podatku usług pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów przy kalkulacji dochodu zagranicznej spółki kontrolowanej oraz zatorów płatniczych.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia części akcji spółki akcyjnej, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w wysokości odpowiadającej (przypadającej na te akcje) nominalnej wartości udziałów Wnioskodawcy, wydanych Udziałowcom (tj. osobom fizycznym), w zamian za aport akcji spółki akcyjnej?
Całokształt przedstawionego stanu faktycznego wskazuje, że w chwili zawarcia warunkowej umowy sprzedaży akcji nie nastąpiło ich zbycie. Przychód z odpłatnego zbycia akcji miał powstać w momencie w którym ziści się warunek zawieszający, tj. nastąpi przeniesienie posiadania akcji na nabywcę po uiszczeniu przez spółkę ceny za akcje. Skoro bowiem zapłata ceny była związana ze spełnieniem określonego warunku
Czy na gruncie podatku od towarów i usług skutek przekazania spółce-matce dywidendy w formie papierów wartościowych (akcji), które Spółka posiada w innych spółkach krajowych (dywidenda rzeczowa) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?