Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2015, sygn. ILPB3/423-12/12/15-S/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-12/12/15-S/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy w koszty uzyskania przychodu można zaliczyć: - diety z tytułu podróży służbowej osoby prowadzącej działalność gospodarczą w wysokości diet zgodnie z odrębnymi przepisami, - opłatę czynszu (połowa ponoszonej opłaty) za wynajem mieszkania (dokumentem byłoby pisemne potwierdzenie przez właściciela mieszkania wysokości wniesionej opłaty czynszu wystawione na nazwisko Zainteresowanego)?
Czy koszt niewykorzystanego z powodu odwołania przez kontrahenta spotkania z pracownikiem spółki, a co za tym idzie odwołania podróży służbowej pracownika, biletu lotniczego stanowi dla wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Czy uzyskane świadczenie będzie stanowiło przychód zwolniony od opodatkowania w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wyłączenie wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych (reprezentacja) dotyczy wydatków na artykuły żywnościowe, gotowe posiłki spożywane w trakcie delegacji służbowych krajowych i zagranicznych (Spółka zwraca koszty faktycznie poniesione na te cele) i organizowanych szkoleń wewnątrz firmy z udziałem prelegentów zewnętrznych
Czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, której przedmiotem jest świadczenie usług kierowcy przysługuje prawo zaliczania diet, ryczałtów, kosztów wyżywienia i noclegów w koszty uzyskania przychodu oraz czym należy powyższe wydatki udokumentować?
Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów wartość diet z tytułu zagranicznych podróży służbowych?
Czy podatnikowi świadczącemu usługi kierowcy w ramach działalności gospodarczej poza siedzibą firmy przysługuje prawo do zaliczania w koszty uzyskania przychodów równowartości diet z tytułu podróży służbowych?
Czy jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, polegająca na świadczeniu usług transportowych (usługa kierowcy samochodu ciężarowego), mogę wydatki diet krajowych i zagranicznych z tytułu podróży służbowych, służących osiągnięciu przychodu, zaliczyć w koszty uzyskania przychodu? Jeśli tak, jakie dokumenty będą prawidłowe do potwierdzenia poniesionych kosztów i zaliczenia ich do kosztów uzyskania
Czy za okres pobytu podatnika świadczącego usługi prowadzenia samochodu w ramach działalności gospodarczej poza granicami kraju naliczone diety stanowią koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych?