Interpretacja indywidualna z dnia 22.02.2016, sygn. ILPB3/4510-1-553/15-4/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-553/15-4/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wypłacona przez Wnioskodawcę kwota pieniężna z tytułu realizacji i rozliczenia Instrumentu Pochodnego (Kwota Rozliczenia) na rzecz Uczestnika będącego członkiem organu zarządzającego Wnioskodawcy lub jego kluczowym pracownikiem, będzie stanowiła dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszty związane z organizacją Programu i wypłatą środków pieniężnych z tego tytułu będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy Spółka ma prawo zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków, którymi Akcjonariusz będzie obciążał Spółkę w związku z funkcjonowaniem Programu?
Czy koszt akcji bonusowej będzie stanowił dla Spółki koszt uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?
Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wydatków związanych z uczestnictwem pracowników O. w Programie?
Czy w sytuacji odpłatnego zbycia przeze mnie częściowo odpłatnie nabytych świadczeń, o których mowa powyżej, kosztem uzyskania przychodu będzie kwota przychodu określona zgodnie z art.11 ust.2b updf, powiększona o wydatki na zakup tych świadczeń?
Czy nabycie akcji spółki zagranicznej po cenie niższej niż cena rynkowa w dniu nabycia nie spowoduje powstania przychodu odlegającego w tym momencie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki Spółki na podwyższenie jej kapitału zakładowego (w szczególności związane z emisją akcji i obsługą emisji przez biuro maklerskie) w ramach realizacji programu motywacyjnego dla pracowników, współpracowników Spółki i spółki ze wspólnej grupy kapitałowej mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów?
Jakie skutki podatkowe wywiera transakcja sprzedaży pracownikom akcji własnych spółki po cenie preferencyjnej?