Dopuszczalność dokonywania w ciągu roku zmian budżetowych w części dotyczącej wydatków funduszu sołeckiego - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 7 grudnia 2023 r., sygn. RP.063/21/87/1/2023
Stawka amortyzacji oraz możliwość podwyższenia stawki dla hali.
Stawka amortyzacji oraz możliwość podwyższenia stawki dla hali.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży jednostek wirtualnej waluty nabytych w sposób pierwotny, w zakresie opodatkowania sprzedaży jednostek wirtualnej waluty nabytych w sposób pochodny, w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży jednostek wirtualnej waluty nabytych w sposób pierwotny w zamian za walutę tradycyjną, w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonać korekty złożonej deklaracji VAT-7 za kwiecień 2016 r. i odliczyć 100% podatku naliczonego z faktury za zakup samochodu, czyli de facto, czy w momencie rozliczenia zakupu Wnioskodawca miał prawo do pełnego odliczenia podatku od towarów i usług?
W jakim terminie Spółka może dokonać zmiany stawek amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. ich obniżenia lub podwyższenia?
Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, możliwe jest obniżenie stosowanych stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych do dowolnej wysokości (w tym nawet do 0%)?
Czy po dokonaniu obniżenia stawek amortyzacyjnych w stosunku do ujętych w wykazie, Spółka będzie uprawniona do podwyższenia tych stawek do poziomu nie wyższego niż wynikający z wykazu?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym, Wnioskodawca jest uprawniony do wyboru - ze skutkiem od początku dokonywania odpisów amortyzacyjnych od Budynków - metody amortyzacji Budynków według indywidualnych stawek przewidzianych dla używanych budynków niemieszkalnych i stosowania tej metody do zakończenia ich amortyzacji w sytuacji zaistnienia błędu podstawowego przy dokonanej przez Wnioskodawcę klasyfikacji
Czy Wnioskodawca ma możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku Czy projektowana transakcja - dostawa przedmiotowych nieruchomości powinna skorzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10a ?
Możliwość podwyższenia stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do budynków i budowli używanych w warunkach pogorszonych.
w zakresie możliwości zastosowania stawki 10% do amortyzacji ulepszonego środka trwałego
Czy Spółka może, począwszy od nowego roku podatkowego, dokonać przegrupowania budowli na budynki i podwyższyć stawki amortyzacyjne bez konieczności korygowania lat poprzednich?
Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu planowanego przewalutowania na złote polskie kredytu zaciągniętego przez Spółkę w walucie obcej, powstanie dla Niej obowiązek rozpoznania różnic kursowych wynikających z przewalutowania kredytu na złote polskie?Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu planowanego przewalutowania na złote
Obowiązek korekty podatku naliczonego w związku z wniesieniem aportem nieruchomości budowlanej do spółki
Czy w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej podlegają odliczeniu poniesione wydatki związane z realizacją robót mających na celu zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego na budynek mieszkalno-gospodarczy ?
Czy powstanie obowiązek zwrotu dokonanych odliczeń z tytułu budowy budynku mieszkalnego, w sytuacji gdy po jego oddaniu do użytkowania, część tego budynku zostanie wynajęta spółce na cele działalności gospodarczej?
Czy w świetle obowiązujących przepisów, podjęcie decyzji o przyjęciu przez Podatnika dwóch różnych stawek amortyzacyjnych indywidualnych w kolejnych okresach jest dopuszczalne?