Jak poprawić błąd w przypadku nadpłaty pracownikowi wynagrodzenia
Pomimo że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Nigerią nie ma mocy obowiązującej, to w związku uiszczaniem podatku w Nigerii Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania odliczenia od podatku dochodowego kwoty tzw. ulgi abolicyjnej przewidzianej w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
To był zły rok. Wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB) był najgorszy od dziesięciu lat - powiedział prowadzący konferencję prasową Tadeusz Toczyński, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Czy dochody osób fizycznych za 2007 rok z tytułu wynagrodzenia za pracę przy realizacji programu IW EQUAL spełniają przesłanki do zastosowania zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od podatku dochodowego wynagrodzeń dla osób zatrudnionych przy realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zwolnienie przedmiotowe od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego (art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
Zwolnienie przedmiotowe od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego (art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ).
Zwolnienia przedmiotowe przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 46 i 47c.
Nie można uznać, iż to pracownicy bezpośrednio realizowali cel programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy. Wykonywali oni jedynie określone czynności (pracę) w związku z programem realizowanym przez inny podmiot (Wnioskodawcę). Taką zaś sytuację ustawodawca wprost wyłączył ze zwolnienia, w końcowej części art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowiąc, iż nie
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Opodatkowanie przychodów uzyskanych z bezzwrotnej pomocy zagranicznej (opartych na zasadach prefinansowania i refundacji).
Czy wynagrodzenie pracownika powinno być zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy podatnik powinien złożyć za 2003 rok, zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu za rok podatkowy? 2. Czy dochód uzyskany przez podatnika podlegał w 2003 roku opodatkowaniu w Polsce?
Czy w opisanej sytuacji świadczenia medyczne będą stanowiły dla pracowników przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody osób fizycznych za 2007 rok z tytułu wynagrodzenia za pracę przy realizacji programu IW EQUAL. spełniają przesłanki do zastosowania zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych może ubiegać się Pan o zwrot nadpłaconego podatku od części (tj. 75%) wynagrodzenia, które było finansowane w ramach bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej?
Czy oprócz art. 21 ust. 1 pkt. 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14 z 2000 r. poz. 176 z późn. zm.), który zdaniem Wnioskodawczyni zwalnia Ją z obowiązku opłacania podatku dochodowego istnieje jakikolwiek inny przepis, który obligowałby do opłacania tego podatku i jaka jest droga uzyskania zwrotu niezasadnie nadpłaconego podatku?
Czy oprócz art. 21 ust. 1 pkt. 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14 z 2000 r. poz. 176 z późn. zm.), który zdaniem Wnioskodawcy zwalnia Go z obowiązku opłacania podatku dochodowego istnieje jakikolwiek inny przepis, który obligowałby do opłacania tego podatku i jaka jest droga uzyskania zwrotu niezasadnie nadpłaconego podatku?
Czy mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny Pan X zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w 2007 roku i w latach następnych ?
Czy mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny Pan X zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w 2007 roku i w latach następnych?
Czy od wypłaty kwot wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych wraz z ustawowymi odsetkami zasądzonych wyrokiem sądu nalezy pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
dotyczące opodatkowania wynagrodzeń pracowników i osób nie będących pracownikami w części pochodzącej z dotacji unijnych, - dotyczące wynagrodzeń w części pochodzącej z budżetu państwa. PD/415-17/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wynagrodzenie uzyskiwane z tytułu stosunku pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na podstwie art. 21, ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) w sytuacji gdy wynagrodzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Pytanie dotyczy momentu skorygowania kosztów uzyskania przychodów o wartość zwróconego, nienależnie wypłaconego wynagrodzenia dla byłego pracownika Spółki oraz możliwości w związku z tym zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie społeczne odprowadzonych do ZUS.