Interpretacja indywidualna z dnia 12 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.918.2023.2.KK
Skutki podatkowe zbycia zabudowanej nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia zabudowanej nieruchomości.
Jako bank planujemy zakupić lub użytkować na podstawie umowy leasingu nieruchomość na potrzeby naszego oddziału w stanie deweloperskim. Co dla banku byłoby korzystniejszym rozwiązaniem? Jakie będą skutki podatkowe zakupu lokalu lub użytkowania lokalu na podstawie umowy leasingu?
Przychód ze sprzedaży lokali mieszkalnych na wybudowanej działce kupionej przez współwłaścicieli ponad 20 lat temu należy zakwalifikować do przychodów z działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego w którym nastąpiło nabycie.
Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z przekazaniem przez Wnioskodawcę działki budowlanej swojemu dziecku.
Skutki podatkowe sfinansowania szkoleń sprzedawcom napojów alkoholowych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Czy z tytułu sprzedaży nieruchomości powstanie u Pani obowiązek podatkowy?
Skutki podatkowe dla Szpitala w związku z ograniczeniem zakresu użytkowania ustanowionego na jego rzecz
W zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania kwoty w wyniku ugody z bankiem
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA.
Czy przychodem w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ze zbycia nieruchomości będzie cała kwota uzyskana z tej sprzedaży, czy tylko przypadająca na grunt i &½ wartości budynku mieszkalnego?
Należało z urzędu, dokonać zmiany pisemnej interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, działającego w imieniu Ministra Finansów, gdyż uznanie przez ten organ, m. in. że Przychodem Wnioskodawczyni z tytułu zbycia przedmiotowej nieruchomości będzie wartość rynkowa tej nieruchomości, którą należy określić na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu sprzedaży udziałów w spółkach komandytowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wierzytelności tytułem wkładu niepieniężnego do spółek komandytowych
W jaki sposób powinna być rozliczona sprzedaż nieruchomości w podatku dochodowym?Czy wartość początkowa ujawnionego środka trwałego przy jego sprzedaży może stanowić koszt uzyskania przychodu?Czy można ustalić wartość początkową ujawnionej nieruchomości, jako wartość określoną w operacie szacunkowym wykonanym w 2009 r.?
ustalenie przychodu lub kosztu Wnioskodawcy w rozliczeniu za rok 2012 w związku ze zmianą stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla danego roku podatkowego, skalkulowaną w księgach rachunkowych według ujednoliconej metodologii po połączeniu spółek
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania różnic kursowych oraz uwzględnienia różnic kursowych w wartości początkowej inwestycji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży Wierzytelności przez Bank na rzecz SPV.
Czy dofinansowanie otrzymane w ramach programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko 2007-2013" jest wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy Spółka powinna - zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - wyłączać z kosztów uzyskania przychodu otrzymaną dotację w miesiącu jej otrzymania (na bieżąco) mimo, że wydatki, które dotacja refunduje poniesione były w innym okresie podatkowym i uznane były za koszty uzyskania przychodów w innym okresie niż otrzymana dotacja, czy jednak Spółka powinna dokonać korekty kosztów
Czy opłata wstępna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do długości trwania okresu umowy (liczby rat) w wysokości nie pokrytej dofinansowaniem, czy powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w wysokości nie pokrytej dofinansowaniem? (pytanie oznaczone
Zakres skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.