Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.740.2024.1.AG
Brak możliwości odliczenia podatku VAT od poniesionego wydatku na zakup samochodu elektrycznego.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT od poniesionego wydatku na zakup samochodu elektrycznego.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu pojazdu elektrycznego.
Czy Powiat w związku z zakupem samochodu elektrycznego ma możliwość odliczenia podatku VAT w części lub w całości.
Brak prawa do odliczania podatku VAT naliczonego w stosunku do realizowanego na potrzeby działalności statutowej przedsięwzięcia opisanego we wniosku.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia całości podatku naliczonego z tytułu leasingu Pojazdu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem samochodu elektrycznego.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania - samochody elektryczne i stacja ładowania.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup pojazdu elektrycznego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu eklektycznego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem samochodu elektrycznego.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych opisanych we wniosku.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu elektrycznego dla Straży Miejskiej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w ramach zakupu pojazdu elektrycznego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup elektrycznego samochodu osobowego.
W przedmiocie prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie budowy Stacji ładowania samochodów oraz Stacji ładowania rowerów, oraz w przedmiocie pełnego prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie budowy Parkingów.
Nie będą Państwo mieli prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na zakup samochodu z napędem elektrycznym na potrzeby Straży Miejskiej w (…), przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych lub ujętych, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług, w związku z zakupem samochodów elektrycznych i stacji ładowania na potrzeby własne oraz stacji ładowania na cele komercyjne.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie samochodu z napędem elektrycznym wykorzystywanego do celów statutowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z zakupami samochodów elektrycznych i trzech stacji ładowania na potrzeby własne w związku z realizacją projektu. Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z zakupem stacji ładowania na cele komercyjne w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków na umowę leasingu operacyjnego wraz z serwisem samochodu elektrycznego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem autobusów elektrycznych oraz ładowarek.