Interpretacja indywidualna z dnia 18 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.942.2023.2.EC
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu niemieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu niemieszkalnego.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych nabytych lokali.
Kwalifikacja podatkowa przychodów z najmu nieruchomości.
Amortyzacja lokalu niemieszkalnego.
Czy dochód wynikający z różnicy pomiędzy przychodami otrzymanymi z tytułu zaliczek na pokrycie utrzymania części wspólnych wspólnoty a ich kosztami skoro zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania części wspólnych podlega zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy otrzymane zaliczki z tytułu wpłat właścicieli na utrzymanie ich apartamentów
Skutki podatkowe otrzymania nieruchomości w związku z wystąpieniem ze spółek cywilnych.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie amortyzacji budynków niemieszkalnych (pensjonatów).
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Ustalenie, czy dla opisanej nieruchomości możliwe jest zastosowanie indywidualnie wybranej stawki amortyzacyjnej, która byłaby wyższa niż przewidziana w Klasyfikacji Środków Trwałych dla środka trwałego zakwalifikowanego do podgrupy 10, czyli 2,5%, ale nie przekroczyłaby stawki 10% przewidzianej w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych dla używanych środków trwałych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Czy sprzedaż nabytej nieruchomości podlega podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Zwolnienie od podatku VAT transakcji zbycia lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Dostawa ma miejsce ponad 2 lata po pierwszym zasiedleniu zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi osuszania budynku.
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży budynku będzie przychodem z działalności gospodarczej?
Czy od ceny sprzedaży nieruchomości wykorzystywanej w prowadzonej działalności gospodarczej po jej likwidacji trzeba będzie zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
1. Jak należy ustalić dochód z tytułu sprzedaży nieruchomości i jaką zastosować stawkę podatku? 2. Czy dochodem będzie wartość sprzedaży pomniejszona o wartość zakupu figurującą w ewidencji środków trwałych, czy też dochodem będzie wartość sprzedaży pomniejszona o wartość określoną przez rzeczoznawcę majątkowego? 3. Czy dochód ze sprzedaży będzie podlegał opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości Wnioskodawczyni zapłaci podatek dochodowy oraz w jakiej wysokości?
W jakiej wysokości i w jaki sposób Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek z tytułu sprzedaży lokalu użytkowego?