Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2015, sygn. ILPB3/4510-1-309/15-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-309/15-2/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na:organizację spotkań roboczych, w których uczestniczą byli pracownicy Spółki;zakup prezentów przekazywanych na rzecz byłych pracowników Spółk
Czy wydatki ponoszone w związku z zakupem kwiatów dla osób odchodzących na emeryturę oraz wiązanek pogrzebowych dla zmarłych pracowników, byłych pracowników oraz najbliższej rodziny pracownika bądź byłego pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od uczestników wycieczek w których dofinansowany jest przejazd autokarem nalicza się podatek dochodowy od osób fizycznych w sytuacji, gdy nie można dokładnie wyliczyć na każdego jej uczestnika ilości przejechanych kilometrów? Czy podatek nalicza się gdy organizator wycieczki nie jest w stanie ustalić listy jej uczestników?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup kwiatów oraz drobnych upominków z okazji odejścia na emeryturę pracownika, jubileuszu, czy też innych okazji
skutki podatkowe przyznania świadczeń emerytom i rencistom byłym pracownikom Spółki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w postaci bonów towarowych i bonów nietowarowych w formie kart przedpłaconych
Czy wydatki wymienione w stanie faktycznym ponoszone w związku ze śmiercią pracownika byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Otrzymane przez pracownika świadczenie z ZFŚS w postaci okolicznościowych bonów towarowych, zróżnicowane co do wartości w zależności od dochodu przypadającego na tego członka rodziny czy też w równej wysokości nie będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Otrzymane świadczenie stanowić będzie przychód zakwalifikowany do przychodów ze stosunku pracy, a w
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu niemieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy prawidłowym drukiem rozliczeniowym będzie druk PIT-8C, który zobowiązuje do rozliczenia nabywcę: byłego pracownika lub wdowę po zmarłym pracowniku z przychodu z innych źródeł?
Sposób opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych od obniżki ceny (ulgi) odpowiadającej różnicy między ceną rynkową a ceną zakupu lokalu niemieszkalnego- gospodarczego wraz z przynależnym gruntem? Jeśli nabywcą jest obecny pracownik
Sposobu opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Czy Miejski Zakład Komunikacji winien szacować wartość zrealizowanych bezpłatnych przewozów dla pracowników, emerytów i rencistów Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz członków ich rodzin na podstawie przyznanego uprawnienia przez Radę Miasta i odprowadzić należny podatek od towarów i usług VAT w myśl art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług od ich oszacowanej wartości
Zwolnienie z opodatkowania świadczeń dla emerytów i rencistów w związku z łączącym ich uprzednio z zakładem pracy stosunkiem służbowym w postaci uprawnień do ulgowych przejazdów środkami transportu oraz członków ich rodzin i wynikających z tego tytułu obowiązków informacyjnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu wyrównania zaniżonych emerytur wypłacanych osobom uprawnionym do renty rodzinnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu stanowiącego wyrównania z tytułu zaniżonych emerytur wypłacanych emerytom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu stanowiącego wyrównania z tytułu zaniżonych emerytur wypłacanych spadkobiercom.
1. Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych, od sprzedanego pustostanu i która kwota będzie przychodem? 2. Na podstawie jakiego dokumentu dokonać rozliczenia, jeżeli takowy podatek wystąpi i w jakiej wysokości?
Czy przychody emerytów i rencistów z tyt. bezpłatnego użytkowania gruntów rolnych są na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnione z opodatkowania do kwoty 2.280 zł, czy też w myśl art. 30 ust. 1 pkt 4 ww. ustawy podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 10 % przychodu?
1. Czy jest zgodne z prawem pobieranie od emeryta 10% podatku zryczałtowanego od wypłat z ZFŚS przeznaczonych na refundację wypoczynku wakacyjnego? 2. Czy w przypadku pobierania ww. podatku, były zakład pracy ma obowiązek wystawiania PIT-u?
Czy dofinansowanie zorganizowanej wycieczki dla emerytów i rencistów z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlega opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy może jest zwolnione z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 38 ww. ustawy?
Czy otrzymane przez emerytów i rencistów bony towarowe są świadczeniem rzeczowym zwolnionym od podatku od osób fizycznych do kwoty 2280 zł w roku podatkowym 2009?
Czy otrzymywane przez emerytów świadczenia rzeczowe w postaci bonów towarowych, sfinansowane w całości ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?