Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.438.2024.1.MM
Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.
Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.
Wydatki na nabycie skarbowych papierów wartościowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów straty z odpłatnego zbycia wierzytelności, które wynika z art. 16 ust. 1 pkt 39, nie obejmuje zbycia skarbowych papierów wartościowych.
Ustalenie wartości początkowych gruntu i budynku nabytych od osób fizycznych wraz z nakładami na budynek nabytymi od spółki cywilnej. Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia gruntu i budynku spółce córce.
Jak ustalić wartość początkową środka trwałego, który wspólnicy chcą wprowadzić do działalności gospodarczej?
Czy zaprowadzona w 2015 r. ewidencja środków trwałych, ustalenie wartości początkowej posiadanych środków trwałych i stopnia ich zużycia do dnia 31 grudnia 2015 r. będzie podstawą odpisów stanowiących koszty uzyskania przychodu przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych?
Ustalenie przychodu z tytułu zbycia Nieruchomości na podstawie umowy sprzedaży oraz ustalenie przychodu z tytułu uregulowania zobowiązania (zaciągniętej pożyczki) poprzez zbycie Nieruchomości.
Czy przestawione Umowy w części dotyczącej Gruntu spełniają warunki określone w art. 17i ustawy o PDOP, stanowiąc tzw. leasing gruntów, natomiast w odniesieniu do Budynków spełniają warunki określone w art. 17b ust. 1 ustawy o PDOP stanowiąc tzw. leasing operacyjny?
Czy otrzymywana przez Spółkę Kaucja, niezależnie od postaci jaką przyjmie i od kwalifikacji Umowy dla celów o podatku dochodowym od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki z punktu widzenia ustawy o o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie trwania Umowy?
Jak ustalić wartość środków trwałych w postaci nieruchomości gruntowych?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dyskonto stanowiące różnicę pomiędzy wartością nominalną Wierzytelności, a ceną nabycia Wierzytelności uiszczaną przez Bank z tytułu nabycia Wierzytelności, stanowi dla Banku przychód podatkowy w dacie otrzymania spłaty Wierzytelności.
Sposób ustalenia wartości początkowej Budynku, którego Spółka jest współwaścicielem oraz metoda amartyzacji tego Budynku
sposób ujęcia w rachunku podatkowym odsetek (w tym skapitalizowanych) i różnic kursowych (w tym od własnych środków pieniężnych) od pożyczki/kredytu na sfinansowanie Inwestycji, obejmującej nabycie gruntu i budowę oraz eksploatację budynków biurowych na wynajem
Czy koszty prób wyrobów na maszynach potencjalnych dostawców maszyny przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie maszyny stanowią koszt własny lub cenę nabycia przedmiotowej maszyny, o którym mowa w art. 16g ust. 3 i 4 updop?
Czy sprzedaż materiałów budowlanych po cenie ich nabycia jest dozwolona z punktu widzenia ustawy o podatku od towarów i usług?
Jak ustalić obecną wartość nieruchomości do celów amortyzacyjnych?
Jak ustalić obecną wartość nieruchomości do celów amortyzacyjnych?
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego stwierdzić należy, iż Wnioskodawca z uwagi na brak pełnego udokumentowania poniesionych wydatków na prace wykończeniowe zakupionego budynku, ma prawo ustalić jego wartość początkową wg zasad określonych w wyżej powołanym art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. według wartości rynkowej określonej
Czy przekazanie na cele osobiste podatnika towaru w postaci nowego budynku mieszkalnego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz według jakiej stawki? Jaki dokument należy wystawić w celu udokumentowania w/w operacji? W jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania?
Czy Podatnik może skorzystać z możliwości określonej w art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i określić wartość początkową środka trwałego korzystając z wyceny dokonanej przez biegłego?
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego.
Ustalenie wartości środka trwałego.
Czy słuszne jest stanowisko Wnioskodawcy, że w wyniku nowo zawartego aneksu do Umowy Sprzedaży I i Umowy Sprzedaży II zmieniającego kwotę ceny nabycia poszczególnych Budynków i Budowli (jednak bez zmiany całkowitej ceny Budynków i Budowli) Wnioskodawca powinien dokonać korekty wartości początkowej Budynków i Budowli określonej dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych od chwili nabycia własności
Wnioskodawca rozumie, iż cena nabycia jest wyznacznikiem wartości początkowej jednakże odstęp czasu i znaczne nakłady inwestycyjne poniesione na składniki majątkowe w postaci mieszkań zwiększają ich wartość dają możliwość wykorzystania art. 22g ust. 9 u.p.d.o.f. Czy Wnioskodawca może w tym przypadku sam wycenić lub przez biegłego wartość poszczególnych składników majątkowych mieszkań?