Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2013, sygn. IPPB4/415-448/13-5/JK4, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-448/13-5/JK4
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od parkingów i garaży.
W zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem wkładu budowlanego na poczet wcześniej amortyzowanych składników majątku w spółdzielni mieszkaniowej.
Czy Spółdzielnia zobowiązana jest do naliczania amortyzacji od kotłowni, czy też kotłownia winna być umarzana w ciężar funduszu?
Czy w związku z tym, iż lokali handlowo-usługowych wynajmowanych nie zalicza się do zasobów mieszkaniowych Spółdzielnia nie powinna ich umarzać w ciężar funduszy, ale naliczać amortyzacje? Czy naliczona amortyzacja będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
"Czy część wkładu wpłaconego przez członków spółdzielni dotycząca powierzchni poddasza podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, czy jest zwolniona z tego podatku?"
"Czy część wkładu sfinansowana przez członków spółdzielni a dotycząca robót adaptacyjnych poddasza na lokale mieszkalne obciążona jest podatkiem od towarów i usług VAT, czy jest zwolniona z tego podatku?"
Czy podatnik może skorzystać z odliczenia od podatku dochodowego z tytułu wydatków poniesionych w 1998 roku na zakup prawa wieczystego użytkowania gruntu, jeżeli w 1998 roku wniósł do spółdzielni mieszkaniowej wpłatę na zakup prawa wieczystego użytkowania gruntu pod budowę budynku jednorodzinnego, a w 2001 roku podpisał akt notarialny zakupu tego prawa?
Czy nakłady ponoszone na adaptację poddasza a następnie wpłata wkładu budowlanego są wydatkami upoważniającymi do skorzystania ze zwolnienia od podatku ze sprzedaży nieruchomości?