Interpretacja indywidualna z dnia 11 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.142.2023.1.AM
Brak konieczności spełnienia wymogu określonego w art. 48 ust. 5 ustawy o podatku akcyzowym.
Brak konieczności spełnienia wymogu określonego w art. 48 ust. 5 ustawy o podatku akcyzowym.
Brak obowiązku magazynowania alkoholu etylowego w składzie podatkowym wyłącznie w zbiornikach, które podlegają prawnej kontroli metrologicznej
zakończenie procedury zawieszenia poboru akcyzy oraz magazynowanie wyrobów akcyzowych w składzie podatkowym
opodatkowanie produkcji glikolu, gliceryny, nikotyny, aromatów oraz ich mieszanin w składzie podatkowym jako podwykonawca
w zakresie określenia podstawy opodatkowania świadczonych usług magazynowania
magazynowanie i prowadzenie ewidencji odpadu poprodukcyjnego (alkoholu etylowego objętego kodem CN 2207 i CN 2208)
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, że w opisanym w zdarzeniu przyszłym zmodyfikowanym modelu działalności nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) i c) ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 ust. 1 do 7 UPO PL SGP?
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, że w opisanym zdarzeniu przyszłym nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) i c) ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 ust. 1 do 7 UPO PL SGP?
Zasadność kontynuowania stosowania zwolnienia z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego w przypadku wprowadzania na teren składu podatkowego nowego asortymentu wyrobów alkoholowych.
Zasadność stosowania zwolnienia z osiągnięcia określonego obrotu napojami alkoholowymi do nowego asortymentu wyrobów alkoholowych wprowadzanych na teren składu podatkowego.
Czy zakupując alkohol etylowy całkowicie skażony od różnych podmiotów skażających, zarówno w kraju jak i na terytorium innych Państw Członkowskich, bez względu na rodzaj zastosowanych skażalników, może zakupiony alkohol etylowy całkowicie skażony gromadzić w jednym zbiorniku operacyjnym przy jednoczesnym zachowaniu zwolnienia od podatku akcyzowego?
uregulowania związane z prowadzeniem składu podatkowego
Czy Wnioskodawca musi posiadać w składzie podatkowym magazynowym dla wyrobów energetycznych akcyzowych na stałe 5000 szt. zbiorników 1000l (paletopojemników), czy wystarczy zapewnić pojemność magazynową (odpowiednią powierzchnię użytkową składu podatkowego) dla tych wyrobów, która pomieści co najmniej 5000 szt.?