Interpretacja indywidualna z dnia 29 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.511.2024.2.MKA
Kapitały pieniężne - koszty uzyskania przychodu
Kapitały pieniężne - koszty uzyskania przychodu
Przeliczanie na złote przychodów i kosztów dotyczących transakcji odpłatnego zbycia akcji i jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych dla potrzeb ustalenia dochodu z tych transakcji.
możliwości odliczenia od dochodu osiągniętego z tytułu udziału w funduszach kapitałowych strat poniesionych na obrocie papierami wartościowymi
1. Czy wnioskodawca w świetle przedstawionego stanu faktycznego ma prawo odliczyć stratę z tytułu udziału w funduszach kapitałowych HSBC (HSBC Global Investment Founds) od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia akcji na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na ww. pytanie wnioskodawca przedstawia kolejne pytanie a mianowicie
W zakresie skutków podatkowych związanych z wypłatą dywidendy uczestnikom programu akcji pracowniczych organizowanego przez spółkę kapitałową z siedzibą we Francji
Czy w związku z wniesieniem Darmowych Akcji do funduszu FCPE po przyznaniu Darmowych Akcji, po stronie pracownika Spółki nie powstaje przychód do opodatkowania i Spółka nie będzie obowiązana w tym zakresie jako płatnik do pobrania i wpłaty podatku?
Czy przepisy zezwalają na połączenie zysków z tytułu sprzedaży akcji ze stratami poniesionymi z tytułu sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych?
Opodatkowanie dochodu z tytułu otrzymania dywidendy wypłacanej przez luksemburski fundusz inwestycyjny.
Czy wnioskodawczyni może w zeznaniu PIT-38 za 2010r. uwzględnić zarówno dochód uzyskany ze sprzedaży akcji w wysokości 2070,75 zł i stratę w wysokości 1.623,45 zł ze sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym kompensując zyski i straty?
możliwość odliczenia straty z funduszu kapitałowego od dochodu ze sprzedaży akcji
Czy stratę z tytułu udziału w funduszach kapitałowych można odliczyć od dochodu ze sprzedaży akcji?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
Czy w świetle przepisów updof poprawne jest pomniejszanie dochodu z tytułu sprzedaży papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych uzyskanego w roku podatkowym, o straty poniesione z tytułu udziału w funduszach kapitałowych poniesione w tym samym roku podatkowym i poprzednich pięciu latach podatkowych?
1. Czy możliwe jest rozliczenie w jednym zeznaniu rocznym PIT-38 przychodów i kosztów z akcji i funduszy kapitałowych oraz pokrycie strat z funduszu kapitałowego z zysku z akcji, które powstały w tym samym roku podatkowym? 2. Czy bezpośrednie zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zezwalają na połączenie zysków i strat w przedmiotowej sytuacji, a zapisy związane ze sposobem deklarowania
1. Czy istnieje możliwość pomniejszenia dochodu ze zbycia papierów wartościowych (np. akcji) o stratę z tytułu udziału w funduszu inwestycyjnym? 2. Czy w poz. 28 deklaracji PIT-38 można ująć stratę z tytułu udziału w funduszu i czy podatnik może sam nanieść jej wartość w oparciu o dokumenty otrzymane z funduszu, a także dokumenty potwierdzające obciążenie go prowizją za dokonaną transakcję?
Możliwość pomniejszenia dochodu z tytułu sprzedaży akcji o stratę z tytułu udziału w funduszach inwestycyjnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy istnieje możliwość odliczenia poniesionych strat z udziału w ww. funduszach od dochodów uzyskanych ze sprzedaży akcji i obligacji na giełdzie papierów wartościowych?
Czy stratę z tytułu udziału w funduszach kapitałowych można odliczyć od dochodu ze sprzedaży papierów wartościowych?
Czy wnioskodawczyni może odliczyć stratę, którą poniosła z tytułu uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych od dochodu uzyskanego ze sprzedaży akcji?
Czy w związku z przeprowadzonym wyżej rozumowaniem należy rozumieć, że bezpośrednie zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zezwalają na połączenie zysków i strat w sytuacji opisanej powyżej, a zapisy pośrednie związane ze sposobem deklarowania i uiszczania podatku nie mają w tej sytuacji znaczenia, jako wtórne w stosunku do zapisów bezpośrednich?
Czy straty poniesione z tytułu inwestowania w fundusze kapitałowe można odliczyć od dochodu ze sprzedaży papierów wartościowych?