Żołnierze ze świadczeniem za długoletnią służbę
Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych. Po nowelizacji przepisów świadczenie emerytalne nabędą oni dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia, a jego wysokość będzie uzależniona od średniego uposażenia z 10 lat służby.
Jakie zasady opodatkowana należy zastosować do wypłacanych byłym żołnierzom zawodowym należności pieniężnych z tytułu zwrotów kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju ?
Czy należność zagraniczna wypłacana w czasie pełnienia służby wojskowej w misji pokojowej NATO w Afganistanie , jest wolna od podatku dochodowego?
Czy równoważnik mundurowy przysługujący żołnierzowi za każdy zakończony rok przedłużenia użytkowania przedmiotów umundurowania wydawanych w naturze na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie równoważników pieniężnych przysługujących w zamian za umundurowanie i wyekwipowanie Dz. U. z 2004 r., Nr 153 poz. 1615 ze zm.) powinien podlegać zwolnieniu
Czy wypłacana należność zagraniczna w związku z udziałem w misji pokojowej jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Spółka poprawnie postąpiła wypłacając żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, od którego płatnik naliczył zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości 19% na zasadach ogólnych i uwzględnił ją w deklaracji PIT-4? Czy kwota w/w ekwiwalentu powinna zostać również uwzględniona w informacji rocznej PIT-11?
Czy równoważnik pieniężny otrzymany przez żołnierza służby nadterminowej w zamian za wyżywienie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym ?
Czy wydatki ponoszne przez żołnierza zawodowego na zakwaterowanie w internacie garnizonowym stanowią koszty uzyskania przychodu i czy powinny być odliczone od przychodów w wysokości faktycznie poniesionej?
Pytanie dotyczy możliwości odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne potrąconej od uposażenia wypłaconego w 2004r. przysługującego żołnierzom po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.
Czy w celu ustalenia granicy zwolnionej z obowiązku opodatkowania należności za przeniesienia służbowe żołnierzy powinno się stosować kwotę najniższego uposażenia zasadniczego, czy też powinno się rozpatrywać kwestię uposażenia, które wnioskodawca faktycznie pobiera w dniu złożenia wniosku ?
Czy podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jednorazowa należność pieniężna wypłacana żołnierzom zawodowym skierowanym do pełnienia służby w składzie jednostek użytych poza granicami państwa w celu udziału w konflikcie zbrojnym lub misji pokojowej?
Podatnik-żołnierz Wojska Polskiego- został skierowany na misję pokojową do Islamskiego Państwa Afganistanu, którego terytorium jest uznane za strefę działań wojennych. Czy w związku z tym otrzymany dodatek wojenny jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Sposób opodatkowania odpraw pieniężnych funkcjonariuszy służby wojskowej otrzymanych w związku ze zwolnieniem ze służby stałej.
dotyczy możliwości odliczenia od dochodu w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne, kosztów poniesionych na zakup baterii do aparatu słuchowego przez osobę zaliczoną do III grupy inwalidów w związku ze słuzbą wojskową .
Czy są zwolnione z opodatkowania nagrody rzeczowej dla żołnierzy.
Czy pobrana składka zdrowotna z dochodu z tytułu uposażenia otrzymanego w związku ze zwolnieniem ze służby wojskowej, wykazana przez płatnika w zaświadczeniu, może być odliczona od podatku w zeznaniu rocznym?