Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2019, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.245.2019.1.AC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.245.2019.1.AC
skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomościach
skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomościach
skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomościach
skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomościach
Mając na uwadze stanowisko Wnioskodawcy zawarte we wniosku pomimo prawidłowej kwalifikacji uzyskanego przychodu z planowanej sprzedaży udziałów w nieruchomościach nr 4/2 i nr 5 do źródła przychodu o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy należało je uznać za nieprawidłowe, bowiem w przedmiotowej sprawie art. 14 ust. 2 pkt 1 lit. a ww. ustawy nie znajdzie zastosowania z uwagi na to, że nie doszło
W niniejszej sprawie planowana sprzedaż ma nastąpić po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie udziałów w przedmiotowych nieruchomościach, tj. w działkach nr 4/2 i 5, to sprzedaż ta w świetle okoliczności przedstawionych przez Wnioskodawcę, nie będzie stanowiła dla Niego źródła przychodu, o którym mowa w przepisie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ww. ustawy i
Mając na uwadze powołane wyżej przepisy prawa oraz przedstawiony opis zdarzenia przyszłego należy stwierdzić, że dokonana sprzedaż udziałów w działce nr 5, niewykonana w ramach działalności gospodarczej, nie będzie stanowiła dla Wnioskodawczyni źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, albowiem zbycie ww. udziału w działce nr 5 nastąpi
Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy w sytuacji użyczenia część swojego majątku prywatnego spółce cywilnej, której jest wspólnikiem?
Zakres opodatkowania przychodu z tytułu udostępnienia lokalu mieszkalnego.
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie handlu dywanikami samochodowymi. Nie posiadam maszyn do ich produkcji ale z uwagi na brak określonych rodzajów dywaników w ofercie producenta zakupiłam formy do ich produkcji. Producent wykorzystuje te formy wyłącznie na potrzeby mojej działalności gospodarczej. Czy zakup tych form będzie stanowił dla mnie koszt uzyskania przychodu ?
W jaki sposób należy zakwalifikować przychód z tytułu podnajmu części lokalu, użyczonego przez teścia do bezpłatnego używania na cele działalności gospodarczej, oraz jakiego typu wydatki, związane z utrzymaniem podnajętej części lokalu będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
Czy bezpłatne użyczenie w celu wykorzystania w działalności gospodarczej samochodu osobowego, który jest współwłasnością (w równej części) ojca i syna stanowi dla podatnika przychód z działalności gospodarczej?
1. Czy nieodpłatne używanie nieruchomości do celów działalności gospodarczej użyczonej bezpłatnie przez członków rodziny stanowi przychód z tej działalności ? 2. Czy wydatki związane z używaniem tejże nieruchomości stanowią koszt uzyskania przychodu ?
Podatnik w prowadzonej działalności gospodarczej korzysta z samochodu osobowego użyczonego mu bezpłatnie przez teścia. Podatnik pyta, czy zawiązanie umowy użyczenia samochodu osobowego powoduje powstanie u niego przychodu, czy też rodzi inne skutki podatkowe.
Czy podatniczka musi odprowadzić należności podatkowe w związku z zawartą umową bezpłatnego użyczenia powinowatemu lokalu mieszkalnego, w którym podatniczka jest zameldowana i którego jest głównym najemcą (lokal należy do ZGM), a w którym powinowaty i jego żona są zameldowani i zamieszkują.
Czy właściciel lokalu użytkowego oddając ten lokal w użyczenie innej osobie fizycznej na cele prowadzenia działalności gospodarczej zobowiązany jest do wykazania w zeznaniu przychodu z tego tytułu?