Odprawy pracownicze bez zwolnienia z PIT - wyrok NSA
Odprawy pracownicze wypłacane na podstawie układu zbiorowego pracy nie korzystają ze zwolnienia z PIT - wyrok NSA z 2 kwietnia 2019 r., sygn. akt II FSK 881/17.
Odprawy pracownicze wypłacane na podstawie układu zbiorowego pracy nie korzystają ze zwolnienia z PIT - wyrok NSA z 2 kwietnia 2019 r., sygn. akt II FSK 881/17.
Wielu pracodawców przekazuje swoim pracownikom z okazji Dnia Dziecka różne świadczenia. Mogą być one finansowane ze środków obrotowych firmy albo z ZFŚS. Przedstawiamy tabelaryczny przegląd najpopularniejszych świadczeń przekazywanych pracownikom z tej okazji z wyjaśnieniem, kiedy ich wartość należy doliczać do przychodów pracownika, czy zawsze są dla pracodawcy kosztem oraz czy należy od nich odprowadzić
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
Opodatkowanie uczestnictwa w sympozjum dla pracowników i zaproszonych gości.
Czy Spółka jako płatnik jest zobowiązana doliczyć do przychodu podatkowego pracownika i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od wartości noclegu, jeżeli pracownik nie odbywa podróży służbowej w rozumieniu przepisów prawa pracy?
Obowiązki płatnika oraz kwalifikacja do źródła przychodu w związku z przyznaniem uczestnikom programu motywacyjnego Akcji Fantomowych.
Obowiązki podatkowe płatnika w związku z przyznaniem uczestnikom programu motywacyjnego Akcji fantomowych.
Skutki podatkowe w związku z przyznaniem uczestnikom programu motywacyjnego Kuponów Bonusowych.
Skutków podatkowych w związku z przyznaniem uczestnikom programu motywacyjnego Kuponów Bonusowych.
Czy finansowanie dowozu pracowników skutkuje po stronie pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy w świetle art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm., dalej: ustawa o PDOF), po stronie uczestników Pikniku powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń, w związku z czym Wnioskodawca będzie mieć określone obowiązki dokumentacyjne czy finansowe? 2) Czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, wydatki poniesione
Kwalifikacja przychodu uzyskanego z udziału Wnioskodawcy w programie motywacyjnym.
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Czy udział pracowników w organizowanym przez Spółkę spotkaniu integracyjnym wygeneruje dla nich przychód ze stosunku pracy, który Spółka winna rozliczyć jako płatnik PIT?
Czy wydatki które poniesie Spółka (na rzecz firmy organizującej imprezę) finansowane z ZFŚS, Wnioskodawca, jako płatnik powinien uznać za przychód i doliczyć do przychodu danego pracownika z uwzględnieniem liczby członków rodziny tego pracownika i w związku z tym odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
1. Czy wartość poczęstunku podczas spotkań okazjonalnych jest przychodem dla osób w nich uczestniczących? 2. Jeżeli powyższe wydatki stanowią przychód opodatkowany u osób uczestniczących w tych spotkaniach, to czy w konsekwencji na Wnioskodawcy (który jest organizatorem lub współorganizatorem spotkania) ciąży obowiązek sporządzenia informacji o wysokości przychodów z innych źródeł?
Jak należy opodatkować zwrot wkładu mieszkaniowego jeżeli wpłata wkładu nastąpiła w przeszłości z wynagrodzeń?
obowiązków płatnika w sytuacji zasądzenia na rzecz pracownika zaległych świadczeń, ustalenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy
możliwość zwolnienia z opodatkowania odsetek ustawowych od kwoty przyznanych świadczeń związanych ze stosunkiem pracy
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę z bieżącej działalności na uczestnictwo w branżowych zawodach są dochodem pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym osób fizycznych?
obowiązki płatnika w związku z udziałem pracowników w spartakiadzie
Czy u pracowników Wnioskodawcy powstaje nieodpłatne świadczenie w związku z zawarciem umowy o udostępnienie dla nich sali gimnastycznej i czy Wnioskodawca jest zobowiązany doliczać do przychodów pracownika z tytułu umowy o pracę wartość takiego nieodpłatnego świadczenia (jeśli tak to w jakiej wysokości), nawet jeśli pracownik faktycznie nie skorzystał z możliwości ćwiczeń w sali gimnastycznej w danym
Czy składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacone za pracownika przez Zespól w 2013 r. od wynagrodzeń wypłaconych pracownikom w latach ubiegłych przez podmiot trzeci stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy i czy odliczeniu od podatku dochodowego podlega 7,75% podstawy wymiaru składek na podstawie art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie pracowników w związku z uczestnictwem w imprezie okolicznościowej.