Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2015, sygn. ILPB4/4510-1-167/15-2/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4510-1-167/15-2/ŁM
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej.
1. Czy stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych otrzymane dofinansowanie, w tym płatność pozyskana z przedstawionych do refundacji wydatków poniesionych przez Miasto na modernizację sieci ciepłowniczych i dokumentację projektową, wniesionych w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy wynagrodzenie Wnioskodawczyni za pracę w C. w części, w której jest finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej jest - od początku okresu zatrudnienia w C., tj. od dnia 17.03.2008 r. - zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wolna od podatku dochodowego od osób prawnych jest uzyskana przez Wnioskodawcę z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko bezzwrotna dotacja przeznaczona na dofinansowanie inwestycji pod nazwą Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Gliwicach - II etap"?
Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód finansowany ze środków pomocowych Funduszu Spójności nie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji dochody te podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na ogólnych zasadach.
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania środków finansowych otrzymanych przez Spółkę ze środków unijnych Funduszu Spójności na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach POliŚ) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zaliczać wydatki na wymienione wyżej cele do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawca może składać korektę zeznania podatkowego tylko na podstawie otrzymanych pism, czy też musi powołać się na konkretne przepisy, a jeśli tak to jakie?
Wynagrodzenie za pracę w części finansowanej ze środków unijnych nie podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawcę w części finansowanej z Funduszu Spójności (83%) będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy dochody otrzymane przeze Wnioskodawcę z tytułu pełnienia funkcji Inspektora Nadzoru Robót Konstrukcyjno-Budowlanych na podstawie umowy zawartej z podmiotem wykonującym zadanie współfinansowane w 75% z funduszu Spójności Unii Europejskiej podlegają zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody uzyskane przez firmę Wnioskodawcy za wykonane usługi w części finansowanej z Funduszu Spójności Unii Europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z 26 lipca 1991 r.
Czy w świetle obowiązujących przepisów, świadcząc pracę na kontrakcie finansowanym ze środków z Funduszu Spójności Unii Europejskiej należy się zwrot płaconego podatku w wysokości 83%, czyli proporcjonalnie do wysokości finansowania kontraktu ze środków unijnych?
Czy uzyskane dochody, w części finansowanej z funduszu bezzwrotnej pomocy, podlegają na mocy przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnieniu od podatku?
Podatnik ma wątpliwości, czy kwoty pochodzące z odsetek od środków Funduszu Spójności, zarówno otrzymane od dysponenta środków Instytucji Pośredniczącej (NFOŚiGW), jak i naliczone przez bank na jego rachunku, należy traktować jako podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych czy też nie?
Podatnik ma wątpliwości na podstawie, jakiego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych otrzymane środki z Funduszu Spójności korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego