Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2020, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.621.2020.4.PRM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.621.2020.4.PRM
Skutki podatkowe łączenia Spółek przez przejęcie.
Skutki podatkowe łączenia Spółek przez przejęcie.
Skutki podatkowe związane z połączeniem Spółek dotyczące prawa do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną po dniu połączenia.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Kontrahentów zawierających pomyłki w zakresie nazwy, adresu lub nr NIP Spółki, od dnia połączenia spółek oraz możliwości skorygowania za pomocą not korygujących uchybień na fakturach
W zakresie skutków podatkowych w podatku VAT w związku z połączeniem spółek.
W jaki sposób należy dokonać korekty nieprawidłowych danych identyfikacyjnych widniejących na fakturach wystawionych przez kontrahentów Spółki przejmującej już po połączeniu (tj. po ustaniu bytu prawnego Spółki przejmowanej), które to faktury zawierają dane Spółki przejmowanej (tj. dane sprzed połączenia)?
W jaki sposób należy dokonać korekty nieprawidłowych danych identyfikacyjnych (nazwa, adres, NIP) widniejących na fakturach wystawionych przez kontrahentów Spółki już po połączeniu (tj. po ustaniu bytu prawnego)?
Na skutek przejęcia spółek Wnioskodawca jako następca prawny przejął wszelkie prawa i obowiązki przejmowanej spółki. Sukcesja ta obejmuje także prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, które przysługiwało spółce przejętej.
Strona zwróciła się z zapytaniem czy spółka X Sp. z o.o. będąca następcą prawnym spółki Y postępuje prawidłowo przyjmując i ujmując w rejestrze zakupu VAT faktury VAT wystawione po dacie połączenia, których nabywcą jest spółka Y.
Jakim dokumentem powinny zostać skorygowane przez Spółkę faktury zakupu towarów i wyrobów otrzymywane od kontrahentów po momencie wpisu połączenia do KRS błędnie wystawiane na spółkę Z?
Czy można korygować błędne dane dotyczące nazwy i numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy w otrzymanych fakturach w drodze wystawienia noty korygującej oraz odliczyć podatek naliczony z tej faktury na mocy § 43 Rozporządzenia MF z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym?
Czy dokonano prawidłowego rozliczenia dokumentów na dzień połączenia Spółek tj. na dzień dokonania wpisu tego faktu do Krajowego Rejestru Sądowego, sporządzając za okres od daty wpisu do daty uzyskania informacji o tym wpisie przez podmiot przejmujący:- korekty faktur wystawionych w tym okresie przez łączące się spółki (korekty zostaną ujęte w rozliczeniu podatku VAT za luty 2004 r.,- noty korygujące