Jakie są podatkowe konsekwencje wypłaty ryczałtów samochodowych członków koła łowieckiego używających prywatnych samochodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Jak opodatkować dochód (przychód) biegłych sądowych, kuratorów i ławników: - czy ryczałtem zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdy faktycznie otrzymane wynagrodzenie nie przekroczy w danym miesiącu kwoty 200,00 zł, - czy na zasadach ogólnych, tj. zgodnie z art. 41 ust. 1, bez względu na wysokość uzyskanego dochodu, również w przypadku nie przekroczenia kwoty
Analizując złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej należy zauważyć, iż intencją Wnioskodawczyni było zapytanie, czy w świetle obowiązujących przepisów Wnioskodawczyni przysługuje zwrot pobranego podatku za lata 2006-2007.
Czy w świetle obowiązujących przepisów Wnioskodawczyni przysługuje zwrot nienależnie pobranego podatku za lata 2004-2007 ?
W jakim terminie i kto zobowiązany będzie do zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych wnioskodawcy jako wspólnika Spółki Jawnej w związku z połączeniem jej ze Spółką z o.o. w drodze utworzenia nowej spółki akcyjnej?
Czy w przypadku połączenia spółki jawnej ze spółką z o.o. przez zawiązanie nowej spółki akcyjnej dla wspólnika spółki jawnej powstanie obowiązek zapłaty podatku z remanentu likwidacyjnego?
Z przedstawionego przez Wnioskodawcę stanu faktycznego oraz złączonych do wniosku załączników w postaci informacji PIT-R za okres 01.01.2004r. - 31.12.2004, korekty tejże informacji oraz informacji PIT-8B - wynika, iż w latach 2004 - 2005 był ławnikiem w Sądzie Rejonowym dla..... Wydział finansowy tegoż Sądu na początku 2004 i 2005 roku przysyłał informacje Pit-R, które nie zobowiązywały do rozliczenia
Czy prawidłowym jest nieuwzględnienie w zeznaniu rocznym kwot wykazanych w PIT-R wypłaconych przez Sąd Rejonowy w związku z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich?
Problematyka opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów uzyskanych przez ławnika.
1) Czy w rozliczeniu rocznym można zastosować koszty uzyskania w ilości miesięcy, w których była świadczona praca (przychód z tyt. pracy ławnika i z pracy w radzie nadzorczej) ?
Wnioskodawcy zwrócili się z zapytaniem: 1) Czy przepis art. 24 ust. 5d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2005 r. znajduje zastosowanie do ustalenia dochodu z umorzenia udziałów objętych w wyniku połączenia spółek w zamian za przedsiębiorstwo jednej z łączących się spółek? 2) Jak obliczyć dochód udziałowca z umorzenia udziałów
Problematyka opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów uzyskanych przez ławnika.