Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2016, sygn. ITPP1/4512-471/16/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-471/16/BS
Zwolnienie od podatku VAT rolnika ryczałtowego przy jednoczesnym świadczeniu usług pozarolniczych.
Zwolnienie od podatku VAT rolnika ryczałtowego przy jednoczesnym świadczeniu usług pozarolniczych.
w zakresie braku obowiązku sporządzenia remanentu likwidacyjnego i uregulowania z tego tytułu podatku VAT
w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego od przekazanych budynków, maszyn, materiałów i surowców w ramach darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Czy w przypadku sprzedaży w 2016 r. gruntów rolnych o łącznej powierzchni powyżej 1 ha, tj. gruntów rolnych zabudowanych, gruntów ornych oraz łąk trwałych osobie będącej rolnikiem indywidualnym (zapytanie nie dotyczy sprzedaży lasów) przed upływem 5 lat od ich nabycia Wnioskodawczyni zobowiązana będzie do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w związku z nabyciem ziemi Wnioskodawca musi uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych i czy grunty dzierżawione stanowią podstawę do tego, żeby Wnioskodawca był zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości rolnych (gruntów).
Sprzedaż działki wydzielonej z nieruchomości stanowiącej gospodarstwo rolne nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie przychodu uzyskanego z tytułu odszkodowania za wywłaszczenie gruntu pod drogę publiczną.
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania przypadającego Wnioskodawczyni w udziale przychodu ze sprzedaży nieruchomości rolnej oznaczonej jako działka gruntu nr 1 w odniesieniu do gruntów rolnych zabudowanych oznaczonych jako Br-PsV i Br-RIVb, łąk trwałych oznaczonych jako ŁIV, ŁV i VI, nieużytków oznaczonych symbolem N, pastwisk trwałych oznaczonych symbolem
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania przypadającego Wnioskodawcy w udziale przychodu ze sprzedaży nieruchomości rolnej oznaczonej jako działka gruntu nr 5/1 w odniesieniu do gruntów rolnych zabudowanych oznaczonych jako Br-PsV i Br-RIVb, łąk trwałych oznaczonych jako ŁIV, ŁV i VI, nieużytków oznaczonych symbolem N, pastwisk trwałych oznaczonych symbolem PsIV
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania przypadającego Wnioskodawcy w udziale przychodu ze sprzedaży nieruchomości rolnej oznaczonej jako działka gruntu nr 295/1 w odniesieniu do gruntów rolnych zabudowanych oznaczonych jako Br-PsV i Br-RIVb, łąk trwałych oznaczonych jako ŁIV, ŁV i VI, nieużytków oznaczonych symbolem N, pastwisk trwałych oznaczonych symbolem
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje Wnioskodawcy prawo do zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży działki nr 7/9 w odniesieniu do całych przychodów uzyskanych z tej sprzedaży?
Czy otrzymane odszkodowanie za przedwczesny wyrąb drzew owocowych w wysokości 3 593 zł, z gruntu będącego częścią gospodarstwa rolnego Wnioskodawczyni, może być wolne od podatku dochodowego, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane odszkodowanie za przedwczesny wyrąb drzew owocowych z gruntu będącego częścią gospodarstwa rolnego może być wolne od podatku dochodowego zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych?
Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia uzyskanych przychodów z tytułu sprzedaży całości gospodarstwa rolnego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 28, pomimo że nie upłynęło 5 lat od momentu nabycia sprzedawanych nieruchomości?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży działek.
Czy nabycie nieruchomości niestanowiących gospodarstwa rolnego oraz nieruchomości stanowiących gospodarstwo rolne podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
sprzedaż przedmiotowej działki nie będzie podlegała przepisom ustawy o podatku od towarów i usług, a co za tym idzie Wnioskodawcy w odniesieniu do tej sprzedaży nie można uznać za podatnika, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzącego działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT.
Czy sprzedaż gruntu będzie korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości o powierzchni 1,3340 ha. Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
gospodarstwo rolne wniesienie gruntów do rolniczej spółdzielni produkcyjnej
Czy w tym przypadku jeśli Wnioskodawca sprzedał grunty rolne na cele rolnicze, objęte planem zagospodarowania przestrzennego o symbolu MR-ML-U, obejmujące tereny zabudowy rolniczej, siedliskowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz letniskowej na gruntach klas VI i VIz przed upływem 5 lat od jego nabycia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
wystawianie faktur w przypadku wykonywania usług w gospodarstwie należącym do żony Wnioskodawcy
Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 updof przychodu ze sprzedaży gruntów rolnych.