Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2016, sygn. 1061-IPTPB1.4511.171.2016.2.MH, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPB1.4511.171.2016.2.MH
Zwrot wkładów z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej po śmierci męża.
Zwrot wkładów z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej po śmierci męża.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Czy PKZP jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu osiągnięcia przychodu w postaci odsetek otrzymanych od środków zgromadzonych na rachunku bankowym (oszczędnościowym)? Czy odsetki otrzymane przez PKZP będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób prawnych i czy PKZP będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego z tego tytułu?
Czy w związku ze sfinansowaniem przez Wnioskodawcę kosztu szkolenia Przewodniczącego Zarządu PKZP, będącego pracownikiem Wnioskodawcy, w zakresie zagadnień związanych z działalnością Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Wnioskodawca był zobowiązany, na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 51 poz. 301 ze zm.), do obliczenia
Opodatkowanie odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Szkolnych Kas Oszczędnościowych oraz Pracowniczych Kas Zapomogowo - Pożyczkowych.
Czy składki płacone przez Wnioskodawcę na refundację kosztów utrzymania międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej, są dla jego pracowników, będących członkami tej Kasy przychodem ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Kasa Zapomogowo - Pożyczkowa ma obowiązek przekazania informacji o wypłacie wkładu innej osobie na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy Kasa jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wypłaty wkładów członkowskich osobie wskazanej w deklaracji przystąpienia do Kasy?
W zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Czy Urząd Miasta przy którym działa Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa może w zastępstwie za Kasę wystawić PIT-8C z tytułu osiągnięcia przez członka Kasy przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tj. otrzymania bezzwrotnej zapomogi z PKZP w 2011 r., która nie jest zwolniona od tego podatku?
Czy wypłata wkładów członkowskich osobie wskazanej w deklaracji przystąpienia do Kasy nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłata wkładów członkowskich nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Opodatkowanie zapomogi bezgotówkowej przyznanej przez Pracowniczą Kasę Zapomogowo-pożyczkową członkom kasy w celu częściowego umorzenia zaciągniętych przez pracowników pożyczek.
Opodatkowanie wynagrodzenia i innych należności wypłaconych po śmierci pracownika.
Czy naliczone odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Pracowniczych Kas Zapomogowo-Pożyczkowych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w oparciu o art. 30a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłata wkładów zgromadzonych w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej w przypadku śmierci pracownika osobie wskazanej w deklaracji lub postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Pytanie Banku dotyczy kwestii, czy odsetki naliczone od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Pracowniczych Kas Zapomogowo - Pożyczkowych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w oparciu o art. 30a ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zapomoga wypłacona przez Pracowniczą Kasę Zapomogowo-Pożyczkową (PKZP) z tytułu urodzenia się dziecka lub z tytułu zgonu członka rodziny, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zwłaszcza, że świadczenie to ma charakter wypłaconego ubezpieczenia osobowego?Jaki jest status PKZP w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych?Czy zasadny jest pogląd, że wypłacona przez PKZP
Podatnik pyta, czy wydatki na pokrycie kosztów funkcjonowania rachunku bankowego pracowniczej kasy zapomogowo - pożyczkowej będą stanowić dla pracodawcy koszty uzyskania przychodów?
Spółka zwróciła się z zapytaniem czy wydatki ponoszone na pokrycie opłat i prowizji od operacji bankowych Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej będą stanowiły koszty uzyskania przychodów.
Czy świadczenia bądź też ich ekwiwalenty, które podlegają kwalifikacji do zwolnień podatkowych określonych art. 21 ust. 1 pkt 26, 38 oraz 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypłacane przez pracodawcę, związki zawodowe oraz Pracowniczą Kasę Zapomogowo-Pożyczkową są objęte jednym wspólnym limitem (określonym w tych przepisach) dla wszystkich podmiotów dokonujących wypłat na rzecz pracowników
dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z partycypowaniem w kosztach funkcjonowania związków zawodowych, zespołu socjalnego oraz międzyzakładowej kasy zapomogowo-pożyczkowej