Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2015, sygn. IBPB-2-2/4511-493/15/MZM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-493/15/MZM
Skutki podatkowe zwróconego w 2014 r. świadczenia przedemerytalnego wypłaconego za lata 2012 i 2013.
Skutki podatkowe zwróconego w 2014 r. świadczenia przedemerytalnego wypłaconego za lata 2012 i 2013.
1. Czy refundacja byłym pracownikom kosztów szkoleń, o których mowa w Programie Dobrowolnych Odejść należnych od Wnioskodawcy stanowi przychód byłego pracownika w rozumieniu art. 12 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy należne od Wnioskodawcy świadczenia, o których mowa w Programie Dobrowolnych Odejść (dofinansowanie do wypoczynku, sanatorium itp.) przekazane byłym pracownikom
Czy pozostałą część zadłużenia może Pan wpłacać netto?Czy nadpłacony podatek może być przekazany na spłatę nienależnie pobranego świadczenia emerytalnego jeżeli Pan nie może go otrzymać?Gdzie może Pan się zwrócić o zwrot nadpłaconego podatku?
Analizując złożony przez Wnioskodawcę wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej należy zauważyć, iż intencją Wnioskodawcy było zapytanie dotyczące obowiązku podatkowego w Polsce w roku 2007.
Podatnikowi przyznano świadczenie przedemerytalne. W 2006 r. dokonano jego wypłaty wraz z należnymi odsetkami za zwłokę. Czy Powiatowy Urząd Pracy powinien pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od odsetek i czy odsetki te podatnik musi wykazać w swoim rocznym zeznaniu podatkowym za 2006 r.?
Czy zaległa zapłata zasądzona wyrokiem Sądu na rzecz podatnika winna być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie świadczenia przedemerytalnego dla byłych pracowników PGR.
Czy należy naliczyć i pobrać podatek dochodowy od osób fizycznych od ustawowych odsetek od nieterminowej wypłaty zasiłku przedemerytalnego?
1. Czy od świadczenia realizowanego z ZFŚS na rzecz byłego pracownika pobierającego obecnie świadczenie przedemerytalne należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?2. Czy w przypadku istnienia obowiązku podatkowego podatnik jest płatnikiem podatku dochodowego?
Dotyczy opodatkowania kwoty dofinansowania do wycieczki krajowej turystyczno - krajoznawczej (150,00 zł) oraz wartości otrzymanego bonu towarowego (50,00 zł) przez byłych pracowników, tj. emerytów i rencistów oraz osoby przebywające na zasiłku i świadczeniu przedemerytalnym.
Dotyczy sposobu opodatkowania oraz sposobu przekazania informacji o wysokości przychodu i pobranych zaliczkach.
W jakiej wysokości należy naliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych od wydanych przez naszą firmę talonów osobom, które pobierają świadczenia przedemerytalne płatne przez ZUS?
Z opisanego stanu faktycznego wynika, że zgodnie z Regulaminem Świadczeń Socjalnych obowiązującym w Zakładzie, do korzystania ze świadczeń ZFŚS uprawnieni są emeryci i byli pracownicy Zakładu, w tym również ci, którzy po rozwiązaniu stosunku pracy otrzymują świadczenia przedemerytalne. Strona zwraca się z pytaniami: 1. Czy byli pracownicy, z którymi rozwiązano stosunek pracy i którzy pobierają świadczenia
Czy od jednorazowej wypłaty zaległego zasiłku przedemerytalnego płatnik przy poborze zaliczki na podatek dochodowy winien zastosować pomniejszenie o którym mowa w art. 32. ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fiz., w sytuacji gdy świadczeniobiorca pobierał rentę?
Czy zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w 2003 r. zostało sporządzone w sposób prawidłowy wg danych zawartych w informacjach wystawionych przez płatników ZUS oraz PUP w sytuacji, gdy w roku podatkowym 2003 nastąpił zwrot składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zwrot nienależnie pobranego świadczenia przedemerytalnego za okres przyznania emerytury?
Jak należy zakwalifikować i opodatkować świadczenia z funduszu socjalnego, wypłacane byłym pracownikom, pobierającym świadczenia przedemerytalne ?