Wstrzymanie wypłaty diety radnemu przebywającemu na zwolnieniu lekarskim - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku z dnia 7 lipca 2023 r., sygn. RIO.II.025-24/23
Obowiązki płatnika w związku z oddelegowaniem pracowników do pracy na terytorium Niemiec.
Odliczenie danych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
Możliwość skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
w zakresie kosztów kwalifikowanych ulgi badawczo-rozwojowej (wynagrodzenia pracowników)
W zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
obowiązki płatnika odnośnie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Wypłacane pracownikom wynagrodzenie za czas urlopu czy zwolnienia lekarskiego, w żadnej mierze nie jest wynagrodzeniem z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich. Do całości przedmiotowego wynagrodzenia winny więc być zastosowane koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanej zapomogi
opodatkowanie poniesionych przez pracowników kosztów wyżywienia podczas podróży służbowych w kwocie przekraczającej dietę
Czy poniesione przez pracowników koszty wyżywienia podczas podróży służbowych (także ponad wysokość diety określonej w rozporządzeniu w sprawie podróży krajowych oraz podróży zagranicznych) stanowią przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
opodatkowanie czynności wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki jawnej
Czy dziennikarz, przebywający na urlopie wypoczynkowym lub zwolnieniu lekarskim, zachowuje prawo do 50% kosztów uzyskania przychodów?
Czy poniesione wydatki na rzecz byłego pracownika są kosztem uzyskania przychodu spółki w świetle ustawy o CIT?
Czy przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego pezez ZUS uprawnia do zgłoszenia przerwy w działalności gospodarczej i skorzystania z odpisów podatku w formie karty podatkowej o których mowa w art. 34 ustawy ?
Czy Spółka będąc płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, ma prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodu z tytułu stosunku pracy w wysokości określonej w art.22 ust.2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych to jest w wysokości 102.25 zł. miesięcznie , jeżeli przychód pracownika z tytułu stosunku pracy w danym miesiącu wynosi 6.86zł. oraz czy koszty te powinny
Czy ZUS postąpił prawidłowo, gdy potrącił 19% podatku dochodowego i wpłacił kwoty zasiłku chorobowego pomniejszone o ten podatek?
Czy mogę rozliczyć kwotę zasiłku chorobowego w rozliczeniu wspólnym ze współmałżonkiem?
Czy należy składać deklaracje VAT-7 w sytuacji gdy nie występują zakupy ani sprzedaż, istnieją natomiast koszty uzyskania przychodów?
Czy w okresie długiego zwolnienia lekarskiego faktury za telefony stacjonarny, komórkowy, Internet związane z prowadzoną działalnością gospodarczą powinienem umieszczać w rozliczeniu VAT-7 ?
Czy usługi lekarskie wykonywane w gabinecie będą podlegały zwolnieniu z podatku VAT gdy podstawą prowadzenia przedmiotowej działalności jest wpis do ewidencji działalności gospodarczej ?
Czy otrzymaną kwotę zaległego zasiłku chorobowego należy wykazać w zeznaniu podatkowym za 2004r.?