Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.192.2021.1.DS
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Usługi przewozu niepełnosprawnych podopiecznych w celu zapewnienia realizacji obowiązku szkolnego i nauki podlegają/podlegać będą zwolnieniu od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług, jako ściśle związane z usługami w zakresie kształcenia i wychowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Powiat, wykonując zadania publiczne, realizowane przez SOSW, dotyczące nieodpłatnych usług transportu dzieci i młodzieży w ramach programowej działalności oświatowej, w zakresie tych czynności jest podatnikiem podatku VAT oraz w zakresie określenia, czy Powiat, wykonując zadania publiczne realizowane przez SOSW.
zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o VAT, działalności wykonywanej przez jednostki budżetowe Gminy, polegającej w szczególności na: - kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży w szkołach - wydawaniu duplikatów świadectw i legitymacji uczniom i nauczycielom - wykonywaniu przewozu uczniów z miejsc zamieszkania do szkół i ze szkół do miejsc zamieszkania;
Zwolnienie od opodatkowania podatkiem VAT świadczenia usług dowozu dzieci i młodzieży do szkoły.
Czy Gmina powinna wystawiać PIT-8C rodzicom dzieci dowożonych samodzielnie?
Brak obowiązku opodatkowania przez Gminę sprzedaży autobusu wykorzystywanego do dowozu uczniów do szkół gminnych.
Czy wynagrodzenie ustalone w umowie o przewóz dziecka do ośrodka szkolno wychowawczego stanowi dochód w rozumieniu przepisów ustawy
1. Czy opisany przychód rodzica (opiekuna prawnego) korzysta ze zwolnienia z podatku dohodowego od osób fizycznych i w oparciu o jaki przepis? 2. W przypadku, jeżeli ww. przychód nie jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych, czy Wnioskodawca jest płatnikiem i jakie obowiązki na nim, z tego tytułu, ciążą?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia w postaci zwrotu kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego.
Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?
Czy podlega opodatkowaniu refundacja kosztów związanych z dowozem dziecka niepełnosprawnego do szkoły?
Czy podlega aopodatkowaniu refundacja kosztów związanych z dowozem dziecka niepełnosprawnego do szkoły?
Czy zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jest zwrot kosztów (w zryczałtowanej wysokości 300,00 zł miesięcznie) otrzymywany od spółki z o.o. z tytułu przewożenia niepełnosprawnego syna do szkoły własnym samochodem podatniczki?
CZY OPODATKOWANIU PODATKIEM DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH PODLEGA ZWROT KOSZTÓW PONOSZONYCH PRZEZ RODZICOM W ZWIĄZKU Z DOWOZEM DZIECKA DO SZKOŁY WŁASNYM SAMOCHODEM?
Czy od zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego i rodzica sprawującego nad nim opiekę , w czasie dowozu do placówki oświatowej należy potrącać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy należnie pobierają podatek za zwrot pokrycia kosztów przejazdu rodzica (tj. zwrot za bilet związanych z dowozem dziecka niepełnosprawnego z domu do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego)
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka niepełnosprawnego do szkoły, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychód z tytułu zwrotu kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego dojeżdżającego do szkoły specjalnej i jego opiekuna w wysokości ceny przedłożonych biletów komunikacji publicznej i koncesjonowanych przewoźników prywatnych ?
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty wystąpiło o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego odnośnie potrącania zaliczek na podatek dochodowy przy zwrocie kosztów rodzicom za dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły.
Czy dopłata jaką otrzymuje z Urzędu Miasta Zielonka w ramach zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego do szkoły powinna być zaliczona do moich przychodów?
Czy z tytułu otrzymanego ryczałtu od gminy, jako zwrotu kosztów dowiezienia niepełnosprawnego dziecka do szkoły powinien być potrącony podatek?
Czy dokonywany przez Urząd Gminy zwrot kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego dojeżdżającego do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego lub zamieszkałego w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz jego opiekuna podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?