Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.228.2022.2.DR
W zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat do spółki kapitałowej.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat do spółki kapitałowej.
Skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki austriackiej.
W zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wniesionych do spółki austriackiej.
Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży należy zaliczyć do kosztów odpłatnego zbycia, bowiem jak twierdzi Wnioskodawca wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży udziałów dotyczyło bezpośrednio sporządzenia umowy sprzedaży udziałów i Wnioskodawca był zobowiązany ponieść
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków opisanych we wniosku.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 51 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do zwrotu dopłat/wkładów do austriackiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółki)?
zwrot dopłaty od austriackiej spółki GmbH, wniesionej uprzednio do tej spółki w formie wkładu rzeczowego w całości na kapitał rezerwowy
w zakresie: - możliwości wyłączenia z przychodów podatkowych dopłat wnoszonych do Spółki przez Gminę, - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki związanych z wykonywaniem zadań własnych Gminy
Czy kwota pieniężna przekazana przez spółkę z o.o. z tytułu zwrotu dopłat wniesionych przez poprzedniego udziałowca podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu wniesienia dopłat, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zapłaconych w formie umownego potrącenia oraz obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu zapłaty odsetek od pożyczki w formie umownego potrącenia.
Czy przychód z tytułu otrzymanej dopłaty podlega w całości zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym podatnik nie jest zobowiązany do zapłacenia podatku od kwoty dopłaty?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę dopłat w zdarzeniu przyszłym opisanym we wniosku spowoduje konieczność rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy zwrot uprzednio wniesionych do Spółki dopłat należy traktować jako koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodu?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy podatnik będzie mógł skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust 1 pkt 51 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do zwrotu dopłaty do austriackiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością dokonanej uprzednio w formie wkładu rzeczowego w całości na kapitał rezerwowy, który to zwrot dokonany zostanie poprzez wypłatę równowartości tego wkładu
W związku z dokonanym w 2008 roku przez Spółkę z o.o. zwrotem dopłat, powstała wątpliwość związana z zaliczeniem do kosztów uzyskania przychodów kwot dopłat, zaliczonych przez organ kontroli skarbowej do przychodów podatkowych Spółki w 2006 roku.
Czy zawarcie umowy spółki i dokonywanie wpłat początkowych wiąże się z naliczeniem podatku od czynności cywilnoprawnych?Czy comiesięczne wpłaty na kapitał spółki przez wspólników podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy momentem powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku zmiany umowy spółki polegającej na wniesieniu dopłat do udziałów spółki jest data podjęcia uchwały zgromadzenia wspólników o wniesieniu dopłat do spółki?
Czy podstawę opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku dokonania dopłat do kapitału stanowi wartość dokonanych dopłat?
Czy niezwrócone i nienależne spółce części dopłat w przypadku zbycia przez spółkę udziałów wspólnika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?