Interpretacja indywidualna z dnia 19.06.2015, sygn. IPPB6/4510-16/15-4/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-16/15-4/AZ
powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia lub częściowego nieodpłatnego świadczenia.
powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia lub częściowego nieodpłatnego świadczenia.
1. Czy wartość netto wykazywana na fakturach stanowi koszt podatkowy? 2. Czy wartość zakupionych telefonów opłacona przez Spółkę kartami zakupowymi będzie całości stanowiła przychód do opodatkowania?
udostępnienia artykułów spożywczych oraz usług cateringowych oraz podstawy opodatkowania częściowo odpłatnych świadczeń wykonanych dla pracowników
Zakres opodatkowania przekazania towarów i świadczenia usług, finansowanych w całości lub w części ze środków ZFŚS oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego, jak również określenia podstawy opodatkowania z tytułu świadczeń przekazywanych za odpłatnością na rzecz osób uprawnionych.
Czy zwolnienie pracowników częściowo z odpłatności za wczasy, w stanowiącym własność Wnioskodawcy ośrodku, może korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT, w oparciu o art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli przedmiot tych usług mieści się w działalności?
Możliwość powstania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej.
Opodatkowanie świadczeń socjalnych oferowanych pracownikom w ramach administrowania ZFŚS.
Czy pracownicy otrzymujący pożyczki oprocentowane poniżej stopy rynkowej otrzymują świadczenie częściowo nieodpłatne stanowiące podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychód ze stosunku pracy?
Dokumentowanie fakturą VAT czynności świadczenia usług na rzecz pracownika, finansowanych częściowo z ZFŚS (dofinansowanie kolonii) oraz udzielania pożyczek na cele mieszkaniowe).
Czy zwolnienie pracowników częściowo z odpłatności za wczasy, w stanowiącym własność Wnioskodawcy ośrodku, może korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT, w oparciu o art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli przedmiot tych usług mieści się w jego działalności?
Czy faktury za towary i usługi zakupione ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych mogą być w pełnej kwocie ( tj. obejmującej kwotę finansowaną bezpośrednio przez pracodawcę z ZFŚS i kwotę obejmującą odpłatność pracowników) ujęte w rejestrze sprzedaży i rejestrze zakupu?
Ad. 1. Czy różnica między wartością rynkową lokalu a zwaloryzowanym wkładem mieszkaniowym pomniejszonym o nominalne umorzenie jest dochodem członka niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Ad. 1. Czy różnica między wartością rynkową lokalu a zwaloryzowanym wkładem mieszkaniowym pomniejszonym o nominalne umorzenie jest dochodem członka niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych u pracownika powstaje przychód ze stosunku pracy w wysokości równowartości różnicy kwoty odsetek jakie musiałby uiścić biorąc pożyczkę w banku?
Czy w związku z uzyskaniem w cenie pojazdu ubezpieczenia na okres dwóch lat i skorzystania z kredytu 50/50 bez oprocentowania Spółka powinna ujawnić przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, ustalony na zasadach podanych w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy ustanowienie najemcom prawa własności lokali na warunkach określonych w statucie Spółdzielni spowoduje, iż będą miały zastosowanie przepisy art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy nieodpłatne przekształcenie lokatorskiego prawa do lokali zwolnione jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Jaki podatek dochodowy należy zapłacić w przypadku uzyskania: 1) przychodu (z tzw. Świadczeń otrzymanych w naturze) uzyskanego przez emerytowanego oficera Wojska Polskiego w związku z nabyciem od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej na zasadach preferencyjnych (za 5% wartości) mieszkania zakładowego, którego jest dotychczasowym najemcą,2) przychodu ze sprzedaży mieszkania - przed upływem 5 lat od końca
czy nie dokonując - na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - zwolnienia z podatku dochodowego wartości świadczeń otrzymanych przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w formie dofinasowania kuligu, postąpili Państwo prawidłowo, i czy takie samo stanowisko powinnni Państwo zająć organizując imprezę integracyjna w maju br (majówkę), czy też wycieczke we wrzesniu