Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.394.2024.4.IH
WIS USŁUGA – wykonanie projektu wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do ww. projektu.
WIS USŁUGA – wykonanie projektu wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do ww. projektu.
Prawo do zwolnienia podmiotowego od podatku VAT w myśl art. 113 ustawy w związku z usługami projektowania aranżacji wnętrz.
WIS usługa – udzielenie licencji do projektu aranżacji wnętrza.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na utrzymanie akwarium.
Opodatkowanie usług wykonania projektu i aranżacji wnętrz wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych według 8% stawki VAT.
zastosowanie stawki podatku 8% dla usług przygotowania projektów wystroju wraz z przeniesieniem praw autorskich do projektów
Zastosowanie obniżonej stawki podatku dla usługi wykonania dokumentacji projektowej wystroju wnętrz wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych.
Stawka podatku dla usług projektowania wnętrz wraz z przeniesieniem praw autorskich na nabywcę i sposób dokumentowania tych usług.
Czy karty wstępu do klubu fitness na zajęcia siłowe jak również aerobowe (pojedyncze, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne) mogą być w całości opodatkowane stawką podatku VAT 8%?
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawiania faktury korygującej oraz braku obowiązku umieszczania na fakturze numeru NIP
Czy zakup donic wraz z kwiatami, ziemią oraz granulatem do pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pomieszczeń pracowniczych, stanowi koszt uzyskania przychodu spółki, w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zakup donic wraz z kwiatami, ziemią oraz granulatem do pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pomieszczeń pracowniczych, stanowi koszt uzyskania przychodu spółki, w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w poczet kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na opisane powyżej, a zwyczajowo przyjęte i nie mające charakteru wystawnego lub luksusowego dekoracje pomieszczeń służących dla klientów Wnioskodawcy?
W tym sensie, co do zasady, każde tego rodzaju przedsięwzięcie zmierzające do zapobieżenia powstania takiej sytuacji, powinno być postrzegane jako prowadzące do zachowania bądź zabezpieczenia źródła przychodów, a związane z tym koszty, jako koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Przedstawiony wyżej kierunek wykładni analizowanych przepisów, tj. art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p uwzględnia
Obowiązek opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu uzyskanego w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej.
Czy przedstawione przez Wnioskodawcę wydatki stanowią, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu?
Czy wyszczególnione w powyższych punktach wydatki, są w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatkami o charakterze reprezentacyjnym, nie podlegającymi zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Czy zakup kwiatów w doniczce, akwarium, reprodukcji obrazu, dekoracyjnego stroika do ogólnodostępnego pomieszczenia wystawowo ekspozycyjnego stanowi koszt uzyskania Spółki?
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki poniesione na wystrój sklepów stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodów, jako koszty ogólne funkcjonowania firmy?
Czy Spółka może zaliczyć wydatki związane z zakupem kwiatów do pomieszczeń firmy oraz ich pielęgnacją do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki na zakup zieleni można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Jakie koszty należy zaliczyć do kosztów reprezentacji, a jakie do kosztów reklamy, czy kosztów bieżącego funkcjonowania firmy?